Co z sądeckim PKS - em ? Od 1 czerwca mniej kursów do Krynicy i Sącza.

Co z sądeckim PKS - em ? Od 1 czerwca mniej kursów do Krynicy i Sącza.
PKS Nowy Sącz zlikwidował około 30 kursów na liniach powiatu nowosądeckiego. Od 1 czerwca zawieszone kursy na trasie Nowy Sącz - Krynica. Ograniczenie kursowania autobusów jest jednym z posunięć, które mają ratować finanse firmy.

Zdaniem Bohdana Rojowskiego, likwidatora sądeckiego PKS skreślone z rozkładu jazdy kursy były nierentowne i dalsze ich utrzymywanie groziłoby pogłębianiem deficytu finansowego oraz zwolnieniami pracowników. Plan likwidacji spółki PKS Nowy Sączu przewiduje m.in. sprzedaż jej części przewozowej. Nowy właściciel zadecyduje, które z pozostałych kursów utrzyma, a które ewentualnie przywróci. Dworzec PKS prawdopodobnie wydzierżawi spółka Regionalny Dworzec Autobusowy Sp. zoo w Krakowie. (udziałowcami są: Województwo Małopolskie, Gmina Miejska Kraków oraz PKS w Krakowie S.A.)
     Sądecki PKS wynajmował również od Gminy Krynica - Zdrój dwa lokale użytkowe (w tym z kasami biletowymi) w budynku przy ul. Ebersa 10. Od czterech miesięcy, po ogłoszeniu likwidacji przewoźnik przestał płacić za ich dzierżawę. Na wieść o likwidacji firmy Henryk Jacennik, który pracował u sądeckiego przewoźnika, założył spółkę pracowniczą PKS Krynica - Zdrój z zamiarem przejęcia muszyńskich i krynickich przewozów. Koledzy wykupili wyposażenie biura, autobusy oraz linie. Zamierzali przejąć również pomieszczenie z kasą biletową. Jednak zainteresowanie lokalami wykazują również inne firmy, dlatego zostanie ogłoszony przetarg. Do czasu jego rozstrzygnięcia w połowie czerwca w użytkowanie przejął PKS Krynica - Zdrój Sp. z o.o.
 
Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica