Czerwone korale - nietypowa ozdoba polskiego Davos.

Czerwone korale - nietypowa ozdoba polskiego Davos.
Niezwykły naszyjnik, składający się z 30 czerwonych korali i mający stać się symbolem Małopolski towarzyszy XXII Forum Ekonomicznemu. Ten ludowy motyw jest elementem tradycyjnego stroju ludowego i kojarzy się z czymś odświętnym oraz przynoszącym szczęście.
 
Niekonwencjonalna ozdoba krynickiego Deptaka ma pokazać Małopolskę jako region o wyjątkowych walorach. Największe kule naszyjnika służą do prezentowania fotografii 3D na zasadzie fotoplastykonu. Zaglądając do ich wnętrza na specjalnych ekranach zobaczyć można pokaz trójwymiarowych fotografii prezentujących wszystko to, co jest wizytówką Małopolski, w tym kopalnie soli w Wieliczce i Bochni, urokliwe jaskinie Ojcowskiego Parku Narodowego, tatrzańskie szczyty i przełęcze oraz specjały regionalnej kuchni. Ideą prezentacji jest bowiem uświadomienie Polakom, że Małopolska to nie tylko Kraków, ale także inne wspaniałe i warte odkrycia zakątki.
    Kampania promująca region rozpoczęła się na krakowskich Sukiennicach, a następnie przeniosła się do Warszawy. Jej ambasadorką jest aktorka Anna Cieślak, a organizatorem akcji - samorząd Województwa Małopolskiego.
 
Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica