Czy Partnerstwo Publiczno – Prywatne jest szansą na rozwój Sądecczyzny.

Czy Partnerstwo Publiczno – Prywatne jest szansą na rozwój Sądecczyzny.
Podczas gali „Gospodarcze Lokomotywy Sądecczyzny” odbyła się debata poświęcona uwarunkowaniom prowadzenia działalności gospodarczej w subregionie sądeckim. Wśród dyskutantów Marszałka Marka Sowy był burmistrz Krynicy - Zdrój Dariusz Reśko, który mówił o modelu „Partnerstwo Publiczno – Prywatne”.

Czy Partnerstwo Publiczno Prywatne jest szansą dla rozwoju Sądecczyzny. Dlaczego ten model słabo w Polsce funkcjonuje? Tym sposobem w tej chwili realizowanych jest kilkanaście projektów.
     Burmistrz Dariusz Reśko uważa, że jedną z poważniejszych barier przy rozwoju tego modelu są te mentalne, po różnych stronach. Istnieją bowiem np. obawy o skojarzenia z negatywnymi zjawiskami, w tym z korupcją. – „Ale każda bariera musi być przełamywana. Wierzę w PPP – mówił burmistrz. – „Model ten funkcjonuje nie tylko w krajach Europy Zachodniej, ale i na Węgrzech, Słowacji, w Czechach. Źródło rozwoju upatruję w sektorze prywatnym. Kapitał prywatny zaangażowany w przedsięwzięcia publiczne jest znakomitym pomysłem. Zwłaszcza na realizację tych zamierzeń, na które gminy czy inne instytucje finansowo nie stać. Partner prywatny wykona je lepiej, tym bardziej, że dysponuje potrzebnym kapitałem”. W Krynicy – Zdroju w formule PPP powstanie prawdopodobnie Park Wodny.
    Dodajmy, że wśród 100 Gospodarczych Lokomotyw Powiatu Nowosądeckiego z terenu Miasta i Gmina Krynica – Zdrój doceniono: Kolej Gondolową Jaworzyna Krynicka, Hotel Motyl oraz firmy: Machnik i Parkur

Małgorzata Kareńska fot. aut.

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica