Czy w Muszynce będzie przejazd dla ciężkich samochodów ?

Czy w Muszynce będzie przejazd dla ciężkich samochodów ?
Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu gościło radnych z: Komisji Rozwoju Regionu, Promocji i Współpracy z Zagranicą Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Samorządowego Kraju Proszowskiego. Na spotkaniu omawiano m.in. sprawy dotyczące połączeń komunikacyjnych na terenach przygranicznych.

- "Przy rozwijającej się wymianie gospodarczej ze Słowakami, brak przejścia dla samochodów o tonażu powyżej 7,5 tony stanowi poważny problem dla naszych przedsiębiorców" – mówił starosta nowosądecki Jan Golonka. – "Chcemy jak najszybciej umożliwić taki przejazd przez przejście w Muszynce. Mam nadzieję, że nasze spotkanie będzie dużym krokiem do przodu w tej kwestii". 
   Natomiast Grzegorz Biedroń, przewodniczący Komisji Rozwoju Regionu, Promocji i Współpracy z Zagranicą Sejmiku Województwa Małopolskiego powiedział - "Chcemy rozmawiać o konkretach, terminach i realizacji tych przedsięwzięć. Nasi słowaccy goście świetnie znają Małopolskę i Nowy Sącz. Przyjeżdżają tutaj nie tylko w celach turystycznych, ale też na zakupy."
    Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele jednostek odpowiedzialnych za transport w Małopolsce oraz sekretarz powiatu Witold Kozłowski.
 
Małgorzata Kareńska fot. Starostwo Powiatowe Nowy Sącz
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatu Nowosadeckiego

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica