Dobry wieczór, Opole! Festiwal - legenda” dokument o K.F.P.P. OPOLE , w TVP 1 ( 6.VI.) poleca: Małopolskie.TV

Dobry wieczór, Opole! Festiwal - legenda" dokument o K.F.P.P. OPOLE , w TVP 1 ( 6.VI.) poleca: Małopolskie.TV
6-8.VI.2014 TVP1
„Dobry wieczór, Opole! Festiwal - legenda” – dokument o historii Festiwalu Piosenki Polskiej opowiedziany z punktu widzenia konferansjera – pokaże TVP Rozrywka w piątek 6 czerwca 2014 r. (godz. 18.55).
Reżyser filmu Tomasz Knittel przypomina najciekawsze wydarzenia, przełomowe momenty Festiwalu, spotkania twórców, debiuty gwiazd, zakulisowe anegdoty. Jedną z największych w Polsce imprez muzycznych wspominają osoby, które prowadziły festiwalowe koncerty, m.in.: Wojciech Młynarski, Tadeusz Sznuk, Jacek Fedorowicz, Wojciech Mann, Krzysztof Materna, Krystyna Loska, Maria Szabłowska, Magda Umer, Marcin Daniec, Katarzyna Pakosińska, Grażyna Torbicka. Narratorem jest dziennikarz muzyczny Artur Orzech.

Przedpremierowy pokaz odbędzie się 5 czerwca w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Będzie towarzyszył wystawie "Nastroje, nas troje. Epilog", poświęconej legendarnemu koncertowi festiwalowemu z 1977 r. Zaprezentowano na nim piosenki Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jonasza Kofty. TVP Rozrywka jest patronem medialnym wystawy.

Na antenie TVP Rozrywka film zostanie wyemitowany w piątek, 6.06.2014 o godz. 18.55 oraz w sobotę, 7.06. o godz. 22.35.

Film „Dobry wieczór, Opole! Festiwal - legenda” to kolejna koprodukcja TVP Rozrywka i Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Jesienią 2013 roku powstał cykl „Muzeum Polskiej Piosenki, czyli historia jednego przeboju”. W każdym z 24 odcinków cyklu jest przedstawiona historia jednego rodzimego hitu sprzed lat. Program jest emitowany w TVP Rozrywka, TVP1, TVP2 i TVP Polonia. Od piątku do niedzieli (6-8 czerwca) w studiu festiwalowym spotkania z gwiazdami i gośćmi Festiwalu. Gospodarzem studia będzie Grzegorz Dolniak – znany widzom TVP Rozrywka z programu „szperacze.tv”.

Po zakończeniu transmisji w Jedynce, TVP Rozrywka pokaże wszystkie festiwalowe koncerty. Zapowiadają się najdłuższe wieczory w historii Festiwalu, które potrwają do rana. Koncerty widzowie będą mogli też zobaczyć następnego dnia od godz. 16.00.

W festiwalowy nastrój widzów TVP Rozrywka wprowadzi cykl programów „Opole - kocham cię”, które pojawią się na antenie od poniedziałku 2 czerwca.

Materiał infortmacyjny i prasowy TVP 
51. K.F.P.P. OPOLE 2014  w dnaich 6-8.VI.2014   w TVP   poleca : MAŁOPOLSKIE.TV
Relacje z festiwalu , wywiady ,sylwetki gwiazd  na antenie  Małopolskie.Tv , dzięki firmie :Music Media Press
Ekipę Małopolskie.Tv ubiera firma odzieżowa "KLICZ" ( www.klicz.pl )

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica