Dwieście osób wystartowało w XXVII Rajdzie im. R. Nitribitta.

Dwieście osób wystartowało w XXVII Rajdzie im. R. Nitribitta.
     Mimo niesprzyjającej pogody - wiatru, chłodu i braku słonca - wystartował dzisiaj (22 września) XXVII Rajd im Romana Nitribitta, zorganizowany przez krynicki Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego. Uczestnikami imprezy byli uczniowie i ich opiekunowie ze szkół podstawowych i gimnazjów: Berestu, Powroźnika, Muszyny oraz Złockiego. W sumie około dwustu osób. 

   - „Szkoda, że zabrakło uczniów z krynickich szkół". - ubolewa Stanisław Winter, prezes krynickiego Oddziału PTTK im. Romana Nitribitta. Patron Oddziału w Krynicy - Zdroju oraz Rajdu był człowiekiem, który tworzył turystykę na terenie Beskidu Krynickiego. Interesował się też kulturą i sportem. W 1924 roku współtworzył krynicki PTT, w którym działał do lat 80.XX wieku. - „Każda drużyna miała do pokonania inną, wybraną przez siebie trasę, która kończyła się na Czarnym Potoku.  - mówi Stanisław Winter. Podczas trwającej ok. czterech godzin wędrówki górskimi szlakami wokół uzdrowiska, młodzież podziwiała krajobrazy i piękno beskidzkiej przyrody. Czas przybycia na metę wyznaczono na około 11. - 11: 30. Następnie komisja skrupulatnie podliczała punkty. Można je było zarobić m.in. za liczbę uczestników, przynależność do PTTK czy posiadane odznaki GOT. Dodatkową punktację można było zdobyć za występ artystyczny. Pierwsze miejsce oraz puchar otrzymały: szkoła podstawowa i gimnazjum w Złockiem. Drugie miejsce przypadły: szkole podstawowej i gimnazjum w Powroźniku, zaś trzecie - szkole podstawowej w Muszynie i gimnazjum w Bereście. W konkursie artystycznym zwyciężyły pięcioosobowe drużyny ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Złockiem.
     Na zakończenie imprezy młodzież posilała się przy ognisku ciepłym posiłkiem – chlebem, porcją kiełbasy i herbatą. Była również pamiątkowa fotografia pod rozłożystym drzewem. Koordynatorami rajdu byli: Dariusz Olbrycht, Tadeusz Borkowski i Władysław Maternicki. Następną imprezą organizowaną przez PTTK będzie Rajd szlakiem Kazimierza Pułaskiego, planowany na 6 października
 
(Red. M) fot. aut.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica