Dworce PKP w Muszynie i Krynicy-Zdroju nie spełniają funkcji obiektów

Dworce PKP w  Muszynie  i  Krynicy-Zdroju nie spełniają funkcji obiektów
Dworce nie udostępniają podróżnym poczekalni, toalet, kas pomimo, że takowe istnieją w budynkach, tylko pozamykane są na cztery spusty. Taki widok odstrasza turystów i przynosi tym miejscowościom złą opinię. Podróżny oczekujący na pociąg nie ma gdzie się schronić przed deszczem, śniegiem czy silnie wiejącym wiatrem.

Nie wszyscy podróżni umieją korzystać z internetu i chcieliby zakupić bilety kilka dni wcześniej w normalnie funkcjonującej kasie, czy napić się kawy choćby z automatu. Wystarczy tylko odnowić poczekalnie i je uruchomić. W Krynicy poczekalnia obłożona jest marmurem, jest piękna, są pomieszczenia na kasy, dużo przestrzeni.  Dlaczego jest zamknięta? Ulica w Krynicy-Zdroju przed dworcem to dziura na dziurze, to coś strasznego, po prostu "Średniowiecze". Wielki wstyd i super reklama na cały świat.

Przystanki kolejowe na Słowacji, nawet te najmniejsze mają poczekalnie gdzie można się schronić oraz kasy gdzie można kupić bilet, a w Muszynie i Krynicy są przecież duże dworce, na których hula tylko wiatr.

-„W chwili obecnej jest dysonans pomiędzy dworcem a miastem. Miasto jest zadbane, uzdrowisko jest zadbane, mamy piękne miejsca, które wizytujemy, przyjeżdżamy natomiast do siermiężnego dworca. To jest niestety wizytówka PKP. PKP musi zmienić stosunek do tego typu obiektów dlatego, że przyjeżdża pociąg który jest pociągiem o wysokiej klasie, o pewnej już kulturze no i nagle wysiadają turyści, wysiadają podróżni i nie mają gdzie nawet wejść do toalety czy zakupić bilety czy choćby zaczekać. Przyjeżdżają goście z zagranicy i porównują co jest u nich a co jest u nas. To jest nie do przyjęcia i dotyczy zarówno Krynicy jak i Muszyny, to dotyczy tych miejscowości gdzie nie podjęto decyzji o remontach tychże dworców” – powiedział dr Jan Golba Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.

Do pięknych uzdrowisk Krynicy i Muszyny przyjeżdżają turyści, wczasowicze i kuracjusze z całej Polski oraz z zagranicy. Taki stan nie przynosi chluby tym miastom. Należałoby pilnie rozwiązać istniejący problem, a sprawa nie może toczyć się latami bez żadnego odzewu.

Andrzej Gulewicz  MTV24
Fot. aut.
 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica