Działania sądeckiej Policji w walce z COVID-19

Działania sądeckiej Policji w walce z COVID-19
W związku ze wzrostem zachorowań wywołanych przez koronawirusa, sądeccy policjanci prowadzą intensywne działania, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii. Funkcjonariusze stale apelują o stosowanie się do aktualnych zasad sanitarnych oraz prowadzą sprawdzenia osób objętych kwarantanną, a także kontrolują przestrzeganie obowiązujących ograniczeń, nakazów i zakazów wprowadzonych w związku z COVID-19.

W ostatnim czasie, nie tylko w naszym regionie, można zaobserwować negatywne zjawisko - wprowadzone obostrzenia nie są przestrzegane w takim stopniu, jak to było jeszcze kilka miesięcy temu. W związku z tym, że zakażonych ciągle przybywa, sądeccy policjanci każdego dnia patrolują ulice, kontrolują placówki handlowo-usługowe, lokale gastronomiczne oraz środki transportu publicznego, sprawdzając czy przepisy wprowadzone dla bezpieczeństwa mieszkańców są respektowane.

Funkcjonariusze przypominają, że nadal mamy obowiązek zachowania dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych tj. środkach transportu publicznego, sklepach, kościołach, urzędach itp. Warto również pamiętać o prawidłowym używaniu maseczki ochronnej, ponieważ noszona na brodzie nie spełnia swojego zadania. Element ten ma zasłaniać usta i nos!

Ponadto każdego dnia policjanci sprawdzają osoby objęte izolacją i kwarantanną domową. Wszystkie takie osoby mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Za złamanie zasad kwarantanny inspektor sanitarny może nałożyć karę do 30 tys. złotych, a dodatkowo wobec tych osób policjanci prowadzą postępowania w sprawach o wykroczenie. Z kolei jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie (będąca w izolacji domowej) oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, musi liczyć się z odpowiedzialnością za popełnienie przestępstwa.

Pamiętajmy, że walka z koronawirusem nadal trwa, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Dlatego tak istotne jest przestrzeganie przepisów i stosowanie środków ochrony w przestrzeni publicznej.

Przypominamy, że wszystkie aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Aneta Izworska
            Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica