Dzieci postulują ochronić przyrodę. Wręczyły list burmistrzowi.

Dzieci  postulują ochronić przyrodę. Wręczyły list burmistrzowi.
Grupa dzieci, spędzajaca ferie z Centrum Kultury (17 lutego) odwiedziła burmistrza Dariusza Reśko. Wręczyła mu list, zawierający postulaty dotyczące ochrony przyrody w uzdrowisku. Odwiedziny w Urzędzie Miasta - to niewątpliwie wielkie przeżycie dla najmłodszych.

   - „Po przeprowadzonych zajęciach w Leśnym Zakładzie Doświadczalnym doszliśmy wspólnie do wniosku, że przyroda potrafi sobie poradzić bez człowieka, ale człowiek bez przyrody nie może funkcjonować. Prosimy Pana Burmistrza o : propagowanie akcji „Segregacja śmieci”, likwidację nielegalnych wysypisk do lasu oraz czujną uwagę w przestrzeganiu zasad ochrony przyrody” - Taką treść zawiera pismo dzieci skierowane do włodarza miasta. Na prośbę milusinskich dr Dariusz Reśko odpowiedział - „Cieszę się, że przynieśliście te postulaty, ale pamiętajcie problem z niszczeniem przyrody dotyczy wszystkich mieszkańców. Obiecuję wam, że zadanie to wypełnimy razem”.
     W ramach wizyty w Urzędzie Miasta dzieci odwiedziły Urząd Stanu Cywilnego, gdzie w bardzo przystępny i obrazowy sposób dowiedziały się o funkcjach tego miejsca. Największą atrakcją i największym przeżyciem najmłodszych mieszkańców Krynicy była wizyta w Gabinecie Burmistrza i jego zastępcy, a także w sali posiedzeń. Po zajęciu miejsc na wygodnych krzesłach z wielką uwagą i zainteresowaniem rozglądały się po miejscu ich pracy. Nic nie umknęło ich uwadze, nawet stojąca na regale miniaturki, statuetki i inne kryształowe puchary. Zainteresowane były również mapami wiszącymi na ścianach oraz dokumentami leżącymi na stole. Kiedy już ochłonęły i minęło pierwsze wrażenie, Dariusz Reśko opowiedział o swojej pracy, a dzieci zasypały go swoimi pytaniami. - „Zarządzam naszym miastem. Wspólnie z Radą Miasta Krynica Zdrój podejmujemy decyzje. Radę Miasta tworzą radni, których jest piętnastu. Na spotkaniach z radnymi ustalamy, co nowego będzie budowane w mieście, co należy wyremontować.- wyjaśniał burmistrz. Godzinna podróż po Urzędzie Miasta była niewątpliwie jedna z ciekawszych wycieczek, jakie dzieci przeżyły.
 
Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica