Dzięki informacjom z EUROPOLU sądeccy policjanci odzyskali skradzione w Niemczech instrumenty muzyczne

Dzięki informacjom z EUROPOLU sądeccy policjanci odzyskali skradzione w Niemczech instrumenty muzyczne
Dzięki informacjom przekazanym z EUROPOL-u do Komendy Głównej Policji funkcjonariusze sądeckiej komendy odzyskali cztery markowe saksofony skradzione w 2019 roku na terenie Niemiec.

W ramach kanału komunikacyjnego SIENA, służącemu do wzajemnej komunikacji między biurami EUROPOL-u, Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji otrzymało informację o prowadzonym przez saksońską Policję śledztwie, które dotyczyło kradzieży kilkudziesięciu instrumentów z firmy muzycznej, do której doszło w 2019 roku. Strona niemiecka podała, że kilka ze skradzionych saksofonów oferowanych jest aktualnie w sprzedaży internetowej przez mieszkańca Sądecczyzny. W związku z tym informacja trafiła do weryfikacji i realizacji do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

18 lutego br. funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sądeckiej komendy przeszukali dom zajmowany przez jednego z mieszkańców Sądecczyzny. Policjanci zabezpieczyli tam 5 saksofonów, z których cztery pochodziły z kradzieży na terenie Niemiec, a jeden był niewiadomego pochodzenia i ustalane będzie czy także był kradziony.

Sądeczanin podał, iż zakupił instrumenty na jednym z zagranicznych serwisów ogłoszeniowych. Cenne instrumenty wrócą do swojego właściciela. Tymczasem sądeccy policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie nieumyślnego paserstwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Przypominamy, aby przy zakupie towaru po okazyjnej cenie i bez udokumentowanego pochodzenia zachować ostrożność i rozwagę. Bardzo często takie przedmioty pochodzą z przestępstwa kradzieży. Osoba, która kupiła taką rzecz naraża się na odpowiedzialność karną za paserstwo.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: podkom. Justyna Basiaga
            p.o. Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica