EUROWYBORY ( 25.V.2014 ) Kandydaci SLD – UP do Parlamentu Europejskiego, okręg 10, Małopolsko - Świętokrzyski

EUROWYBORY ( 25.V.2014 ) Kandydaci SLD – UP do Parlamentu Europejskiego, okręg 10, Małopolsko - Świętokrzyski
25 maja, to dzień EUROWYBORÓW , to ważny dzień dla każdego obywatela. Zachęcamy do oddania swojego głosu. Głosujemy na swoich reprezentantów, aby nie mówić ... nie chodzę bo po co... jeden głos nic nie da. Każdy głos ma znaczenie na wagę "złota". Małopolskie.Tv będzie do tego dnia prezentować listy komitetów wyborczych.
Kandydaci SLD – UP do Parlamentu Europejskiego, okręg 10, Małopolsko - Świętokrzyski

1. prof. Joanna Senyszyn- Posłanka do Parlamentu Europejskiego. Prof. zw. dr hab. nauk ekonomicznych. Wiceprzewodnicząca SLD. W latach 2001-2009 posłanka na Sejm. Autorka 5 książek i 200 publikacji z zakresu marketingu, poziomu życia i konsumpcji. Wypromowała 600 magistrów i 6 doktorów. Wiceprzewodnicząca Komisji Praw Człowieka PE i Platformy na rzecz świeckiej polityki. Działaczka na rzecz praw kobiet, dzieci, osób LGBTI, zwierząt. Trzykrotna laureatka tytułu Wpływowa Kobieta Małopolski. Znana blogerka i felietonistka. Krakowianka z wyboru. Życiowe motto: "Polka potrafi". www.senyszyn.eu

2. Andrzej Szejna - Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w regionie świętokrzyskim. Prawnik i ekonomista biegle władający 4 językami obcymi. Wiceminister Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w rządzie Leszka Millera. Pełnił także funkcję Wiceministra w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej. Poseł do Parlamentu Europejskiego VI kadencji.
3. Maciej Żurawski - Piłkarz występujący na pozycji napastnika, były kapitan reprezentacji Polski, 5-krotny mistrz Polski, 3-krotny mistrz Szkocji oraz mistrz Cypru. Najskuteczniejszy strzelec Wisły Kraków w historii występów klubu w europejskich pucharach, z 23 golami na koncie. Od 2012 roku pełni funkcję skauta w Wiśle Kraków. Od 1999 roku piłkarz Wisły Kraków, z którą sięgnął 4-krotnie po mistrzostwo Polski.
4. Jerzy Jaskiernia - lat 64, absolwent szkół sandomierskich i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Profesor nauk prawnych, dyrektor Instytutu Ekonomii i Administracji Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Marszałek Stowarzyszenia Parlamentarzystów Polskich. Prezes Zarządu Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej. Członek Rady Krajowej SLD; członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia "Pokolenia".
5. Sławomir Pietrzyk – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa. Ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiował podyplomowo dziennikarstwo na Wydziale Filologii UJ. Jest dziennikarzem z 33-letnim stażem oraz nauczycielem. Obecnie wykonuje oba zawody. Pracuje w "Głosie Tygodniku Nowohuckim" jako redaktor oraz nauczyciel mianowany prawa w Policealnym Studium Pracowników Służb Medycznych i Społecznych. Jest członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.
6. Irena Romanowska - Wykształcenie wyższe, przedsiębiorca. Wiceprzewodnicząca Rady Wojewódzkiej SLD w świętokrzyskim. Przewodnicząca Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Busku - Zdroju.
Pełnomocnik rolników poszkodowanych w tzw. "aferze ogórkowej" oraz Wiceprzewodnicząca Związku Obrony Rolników "Alternatywa".
7. Franciszek Bernat - Absolwent Politechniki Krakowskiej i studiów podyplomowych na Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz na Politechnice Śląskiej. Od lat związany z przemysłem i polską chemią. Doświadczony inżynier i menedżer – od ponad 10 lat członek Zarządu Grupy Azoty. Chętnie pomaga i wspiera innych. Jego cel to mocna pozycja przemysłu Polski w Europie.
8. Jan Orkisz – Absolwent Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Specjalista do spraw BHP w NZOZ Nowy Szpital w Olkuszu. Od 2000 roku jest członkiem Rady Krajowej UP, a obecnie Przewodniczącym Rady Okręgowej Unii Pracy w okręgu nr 13 w Krakowie i Wiceprzewodniczącym Rady Krajowej Unii Pracy. Przewodniczący Małopolskiej Rady Wojewódzkiej Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz członek Rady OPZZ Województwa Małopolskiego, aktywnie działa w Stowarzyszeniu "Pokolenia"
9. Barbara Bartel - Uznany seksuolog i psychoterapeutka. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego. Laureatka wielu nagród, m.in. Kobieta Roku w dziedzinie psychoanalizy w USA (1999 r.) czy dyplom za wybitne osiągnięcia w dziedzinie medycyny (Cambridge). Autorka książki „Abyś nie cierpiał” oraz porad psychologicznych w tygodniku „Dziewczyna”. Korespondentka zagraniczna Radia Chicago. Wnuczka Kazimierza Bartla, pięciokrotnego premiera II RP.
10. Dominika Biesiada - Absolwentka politologii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz public relations na Uniwersytecie Jagiellońskim. Rodowita Krakowianka. Z polityką związana od 2003 roku. Wieloletnia członkini rad i zarządów Federacji Młodych Socjaldemokratów na szczeblu Krakowa i Małopolski. Sekretarz Małopolskiej Rady Wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jedyna kobieta pełniąca tak wysokie stanowisko wykonawcze w strukturach SLD w Polsce.

Materiał prasowy


Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica