Festiwal im. Jana Kiepury - dopięty na przedostani guzik.

Festiwal im. Jana Kiepury - dopięty na przedostani guzik.
Wiosną Bogusław Kaczyński, odwołał Europejski Festiwal im. Jana Kiepury. Decyzję motywował tym, że w zeszłym roku festiwal zakończył się poważną stratą finansową. Organizację imprezy, która odbędzie się od 11 do 18 sierpnia przejął więc krynicki Urząd Miasta i Centrum Kultury.

- „Organizacyjnie Festiwal im. Jana Kiepury jest dopięty na przedostatni guzik. Przygotowaniami zawiaduje Paweł Majoch, dyrektor CK i robi to bardzo profesjonalnie. Program i artyści są już znani. Ostatni etap to rozstrzygnięcie przetargu na oświetlenie i usługi akustyczne. - informował burmistrz Dariusz Reśko, (25 lipca) podczas sesji Rady Miasta. -   Jeśli chodzi o bilety, to najlepiej tradycyjnie sprzedają się na pierwszy i ostatni koncert. W tym momencie są sprzedane w 70 procentach. Nie jest to jeszcze to, czego oczekujemy. Niemniej wieloletnia praktyka wskazuje, że sprzedaż wzrasta tuż przed inauguracją festiwalu. Planujemy jeszcze akcje promocyjne, które zapewnią frekwencję. Udało się nam pozyskać patronat honorowy nad imprezą pierwszej damy Anny Komorowskiej.
    Tymczasem jesienią Bogusław Kaczyński, dotychczasowy dyrektor krynickiego festiwalu wznawia Europejski Festiwal im. Jana Kiepury, który - podobnie jak w Krynicy - Zdroju - również odbędzie się w zmienionej formule.

Małgorzata Kareńska
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica