Finał Konkursu Sztuki Słowa Żywego i Pisanego „Od Serca Człowieka Ku niedkończonemu…”

Finał  Konkursu Sztuki Słowa  Żywego i Pisanego "Od Serca Człowieka  Ku niedkończonemu…"
29 października 2020 r., w Sali im. Lucjana Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – z zachowaniem wszelkich zaleceń sanitarnych, obowiązujących w związku z pandemią COVID-19 – miał miejsce uroczysty Finał Konkursu Sztuki Słowa Żywego i Pisanego „Od Serca Człowieka ku Nieskończonemu…”, zorganizowanego w roku 100-lecia urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II.

Finałową galę poprzedziły warsztaty artystyczne dla uczestników konkursu i ich opiekunów oraz instruktorów, przeprowadzone również z zapewnieniem pełnego bezpieczeństwa sanitarnego i poprowadzone przez Jacka Milczanowskiego – aktora, reżysera, scenarzystę i pedagoga.

W związku z sytuacją epidemiologiczną Jury Konkursu podjęło werdykt po przesłuchaniu w formie on-line i ocenie wszystkich przesłanych nagrań 42 uczestników turniejów – recytatorskiego i poezji śpiewanej w trzech kategoriach wiekowych. Wcześniej Komisja Artystyczna turnieju poetyckiego oceniła zestawy wierszy autorstwa 13 młodych poetów, inspirowanych postacią, życiem i dziełem Papieża Polaka.

Pełniący rolę gospodarza Finału Konkursu – zastępca Dyrektora MCK SOKÓŁ Piotr Gąsienica - serdecznie podziękował młodym adeptom sztuki słowa recytowanego, śpiewanego i pisanego za tak liczny – mimo powszechnych obostrzeń – udział we wszystkich trzech turniejach konkursowych, a ich opiekunom i instruktorom - za trud włożony w przygotowanie swoich podopiecznych. Wyraził też nadzieję na rychłe spotkanie artystyczne już w normalnym czasie. W ślad za tymi słowami, prowadzący spotkanie Janusz Michalik, zaprosił wszystkich do udziału w planowanej przez MCK SOKÓŁ na przyszły rok drugiej edycji Konkursu, poświęconej osobie i twórczości Czesława Miłosza.

Konkurs odbył się pod Patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie i Muzeum Domowi Rodzinnemu Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Honorowymi Patronami wydarzenia byli: Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski, Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz i Biskup Tarnowski – Ks. dr Andrzej Jeż oraz wszystkim pracownikom nowosądeckiego.

W części artystycznej laureatki Turnieju Poetyckiego – Kinga RAKSA (uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Wacława Potockiego w Bieczu) i Liliana GOŁĄB (uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej), przeczytały swoje wiersze.

Wystąpili niektórzy z laureatów Turnieju Poezji Śpiewanej i Recytatorskiego: Julia ZELEK z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, Karol Radosław FRĄCZEK z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 im. Św. Jana z Kęt w Limanowej, Martyna SKOCZEŃ i Alina OBRZUD ze Szkoły Podstawowej im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, Alicja KASPRZYK ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nawojowej Górze, Anna SOKOŁOWSKA z Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu i Jadwiga KONDRACKA z Nowego Sącza.

Po odczytaniu werdyktów zostały wręczone dyplomy nagrody oraz upominki przez Dyrektora MCK Sokół Piotra Gąsienicę oraz przedstawicieli Jury – Ewę Korwin i Jacka Milczanowskiego.

Całe przedsięwzięcie zostało przygotowane przez MCK Sokół w Nowym Sączu.

Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: MCK Sokół w Nowym Sączu
 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica