Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju najwiekszą, cykliczną konferencją międzynarodową tego regionu świata

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju najwiekszą, cykliczną konferencją międzynarodową tego regionu świata
Forum Ekonomiczne w Krynicy – to coroczne międzynarodowe spotkania przedstawicieli kręgów gospodarczych i politycznych regionu Europy Środkowo-Wschodniej odbywające się w Krynicy-Zdroju od 1992 roku w pierwszej połowie września. Pomysłodawcą wydarzenia jest Zygmunt Berdychowski, a organizatorem Fundacja Instytut Studiów Wschodnich.

Forum Ekonomiczne w Krynicy ewoluowało z małej konferencji, na którą w 1992 roku przyjechało około 100 uczestników – głównie z Polski. Dzisiaj jest uznawane za największe i najbardziej znane spotkania przedstawicieli świata polityki i biznesu w Europie Środkowo–Wschodniej.

Według organizatorów, misją Forum Ekonomicznego jest tworzenie korzystnego klimatu dla rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej w Europie. W Krynicy od lat padają ważne deklaracje dotyczące polityki gospodarczej, a opinie uczestników cytowane są przez światowe media i omawiane przez środowiska eksperckie.

Wśród gości Forum są prezydenci, premierzy, ministrowie, unijni komisarze, parlamentarzyści, prezesi największych przedsiębiorstw, eksperci, przedstawiciele samorządów, świata kultury oraz dziennikarze. W XXVI edycji Forum Ekonomicznego w 2016 roku uczestniczyło ponad 3000 gości z 60 krajów – liderów życia politycznego, gospodarczego i społecznego z Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych. W roku bieżącym
zarejestrowanych było 5000 gości oraz 700 dziennikarzy. Należy również doliczyć obsługę ok.1300 osób.

Podczas Forum odbywają się debaty podzielone na bloki tematyczne obejmujące najważniejsze dziedziny gospodarki, m.in.:
Biznes i Zarządzanie, Makroekonomia, Nowa Gospodarka, Innowacje, Energetyka, Państwo i Reformy, Ochrona Zdrowia

Na Forum obecni są przedstawiciele mediów z całego świata, relacje z debat można znaleźć w międzynarodowych agencjach prasowych, takich jak: Bloomberg, AFP, Euronews, Reuters czy TASS oraz na łamach najpoczytniejszych dzienników w tym m.in. The Wall Street Journal, Die Welt, Kommiersant czy Financial Times.

Andrzej Gulewicz  MTV 24
Fot. aut.
 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica