Forum Regionów, pod nową nazwą - w Krakowie.

Forum Regionów, pod nową nazwą - w Krakowie.
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Krynicy – Zdroju Zygmunt Berdychowski podpisali porozumienie w sprawie organizacji w Krakowie Europejskiego Kongresu Samorządów. Wydarzenie nawiązujące do krynickiego Forum Regionów odbędzie się w maju 2015 roku.

Od przyszłego roku, Kraków będzie gospodarzem Europejskiego Kongresu Samorządów, który odbędzie się pod hasłem Europa Regionów – nowe otwarcie” w dniach 14 – 16 maja. To prestiżowe wydarzenie – do tej pory pod nazwą Forum Regionów – odbywało się w Krynicy – Zdroju w ramach Forum Ekonomicznego. – „Koncepcja przeniesienia Kongresu do Krakowa pojawiła się parę lat temu. Warunkiem było powstanie Centrum Kongresowego. Dzięki ukończeniu tej inwestycji już w przyszłym roku wydarzenie odbywać się będzie się w naszym mieście i zyska światowy charakter” – mówi Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
   Europejski Kongres Samorządów stanie się platformą wymiany poglądów oraz miejscem spotkań liderów samorządowych i elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu. – „Wydarzenie to w swojej formie nawiązywać będzie do Forum Ekonomicznego w Krynicy. – mówi Zygmunt Berdychowski, Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego. - „Centrum Kongresowe jest dla Krakowa oknem na świat. Wierzę, że w przyszłym roku oczy wszystkich samorządowców i polityków, nie tylko z Polski ale i z Europy, będą zwrócone na stolicę Małopolski, a Kongres stanie się dla nich ważnym punktem odniesienia.
   Program obejmie ponad 60 wydarzeń, na który składać się będą 3 ścieżki tematyczne: gospodarka, środowisko, społeczeństwo, podzielone na bloki programowe dotyczące m.in. finansów publicznych, rozwoju regionalnego, zarządzania w administracji państwowej, marketingu politycznego, odpadów komunalnych, recyklingu, ochrony zdrowia, edukacji, polityki społecznej, turystyki. W kongresie uczestniczyć będzie około 800 osób, liderów samorządowych oraz elit regionalnych, przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, Kultury, NGO, mediów z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.
 Organizatorem Europejskiego Kongresu Samorządów jest Instytut Studiów Wschodnich, a jego partnerem – gospodarzem – miasto Kraków.

Oprac. Małgorzata Kareńska fot. Forum Ekonomiczne.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa Forum Ekonomiczne

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica