Forum Trzeciego Wieku – integralna część Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Forum Trzeciego Wieku – integralna część Forum Ekonomicznego w Krynicy.
 Od 4 do 7 września odbędzie się piąta edycja Forum Trzeciego Wieku - konferencji będącej integralną częścią Forum Ekonomicznego w Krynicy - Zdroju. Do Nowego Sącza przyjedzie ok. 200 liderów Uniwersytetów Trzeciego Wieku z kraju i zagranicy, a także liderzy organizacji pozarządowych działających na rzecz osób starszych. 
 
- Misją Forum Trzeciego Wieku jest zwrócenie uwagi na wyzwania przed jakimi stoi świat, a w szczególności Europa, w kontekście starzejącego się społeczeństwa – mówi Wiesława Borczyk, prezes Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. - Forum jest platformą wymiany myśli i spotkań, stanowi przyczynek do debaty na temat wspólnej przyszłości. Uczestnicy Forum to awangarda polskich seniorów, która mozolnie zmienia wizerunek osób starszych oraz wskazuje na potencjał osób 60+. 
   Gośćmi Forum III Wieku będą m.in. przedstawiciele środowiska akademickiego, Kancelarii Prezydenta RP, Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, wielu instytucji rządowych i samorządowych oraz parlamentarzyści. Wśród problemów poruszanych podczas debat, paneli i prezentacji będą m.in. założenia długofalowej polityki senioralnej, prawa obywateli - seniorów, edukacja ekonomiczna wśród osób starszych oraz standardy działania Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Zaprezentują się także polskie UTW działające za granicą oraz UTW w Uniwersytecie Preszowskim w Słowacji. 
 
Szczegółowy program Forum III Wieku znajduje się na stronie: http://www.forumtrzeciegowieku.pl/
 
Oprac. Małgorzata Kareńska fot. Forum Trzeciego Wieku 
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Forum Trzeciego Wieku

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica