Gdyby Krynica tak wyglądała, burmistrz musiałby abdykować!

Gdyby Krynica tak wyglądała, burmistrz musiałby abdykować!
Rozkopany Poznań. Na trzy miesiące przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - największej w historii Polski imprezy sportowej - centrum miasta wygląda jak jedna wielka budowa. Dźwigi, betoniarki i inne machiny. Wszystko na ostatnią chwilę! Jakby od 2007 roku nie można było przygotować miasta do Euro 2012. Gdyby taka sytuacja zaistniała w Krynicy, burmistrz musiałby abdykować. 

Obecnie poznańska rzeczywistość to gigantyczne korki na ulicach, błoto na chodnikach. Średnia prędkość w godzinach szczytu nie przekracza 32 km/h. Najtłoczniej jest na Moście Dworcowym, Rondzie Kaponiera( dawniej Mikołaja Kopernika) oraz ulicach Królowej Jadwigi i Jana Pawła II. Niewiele lepiej jest na Warszawskiej, Grunwaldzkiej i Bukowskiej, dlatego miejsca te najlepiej omijać. Często ruchem policjanci kierują po to, aby chociaż trochę przyspieszyć przejazd samochodów.
    Gdy zostanie ukończona jedna inwestycja, rozpoczyna się kolejny remont. Chorwacki dziennikarz Matteo Sucić z dziennika „Nove List” na łamach Gazety.pl stwierdził - „Jeszcze nigdy nie widziałem tak rozkopanego miasta. Na szczęście mamy GPS, więc trafiliśmy bez problemów. Ale to zrozumiałe, w końcu trwają przygotowania do mistrzostw”. Dorota Wesołowska, rzecznik ZDM tłumaczy - „Sytuacja w naszym mieście nie różni się od tej w innych polskich miastach, zwłaszcza tych, w których odbędą się mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2012. Na pewno jest to trudny okres dla komunikacji. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że toczące się remonty, inwestycje w znacznym stopniu utrudniają życie nie tylko zmotoryzowanym mieszkańcom miasta. Wszystkie inwestycje drogowe w Poznaniu są prowadzone tak aby minimalizować utrudnienia w ruchu”.
     Za pięć dwunasta czyli tuż przed rozpoczęciem Euro 2012 trwają także prace remontowe m.in. w okolicach Dworca Głównego, portu lotniczego Ławica oraz stadionu. Niby otwarty, ale nie do końca. Podobno są problemy z trawą na boisku?

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica