Gdzie nocować, aby nie przepłacić?

Gdzie nocować, aby nie przepłacić?
Najtańszy kurort wakacyjny znajduje się na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego. W 2016 roku średnia cena tygodniowego zakwaterowania dla 2-6 osób wyniesie na Słonecznym Brzegu 1073 zł wiosną i 1519 zł latem. Najdroższe w lecie będą natomiast noclegi na greckiej wyspie Mykonos – osiągną one zawrotną cenę ponad 10 000 zł za tydzień. Dokąd jechać, aby uniknąć wysokich cen, kiedy odwiedzać popularne kurorty i rezerwować noclegi na wakacyjne wyjazdy, radzi w najnowszym raporcie HomeToGo.pl.

Porównaliśmy ceny wynajmy kwater wakacyjnych wiosną i latem w całej Europie, aby przedstawić najciekawsze trendy na nadchodzące wakacje. W niektórych kurortach wakacyjnych pobyt w domach i apartamentach do wynajęcia przed latem jest o połowę tańszy niż w sezonie – komentuje Marta Górska, Dyrektor Krajowy HomeToGo.pl.

Na polskim wybrzeżu Sopot najdroższy, Ustka najtańsza.
Sopot proponuje średnią cenę wynajmu 2643 zł wiosną i 3410 zł latem, co sprawia, że w obu sezonach jest to najdroższe miasto w Polsce. Nad morzem najtaniej będzie tego lata w Ustce, gdzie cena noclegu dla grupy 6-osobowej wyniesie średnio 2260 zł. Wzrost cen w nadmorskich kurortach wakacyjnych jest bardzo wysoki. Międzyzdroje drożeją dwukrotnie w porównaniu do wiosny, a Mielno ponad 70%, co sprawia, że zagraniczne wakacje mogą okazać się tańsze od pobytu w kraju. Wrocław, Warszawa i Poznań należą do najtańszych destynacji, a ceny zakwaterowania w obu badanych sezonach są stabilne. Dla łowców okazji, którzy preferują wypoczynek w dużych miastach, zamiast nad morzem lub jeziorem, może to być bardzo atrakcyjna alternatywa.

Bałkany atrakcyjne przez cały rok – zachód Europy głównie wiosną.
W ulubionej przez Polaków Chorwacji ceny zakwaterowania wzrastają o prawie 50% w sezonie letnim, w porównaniu z wiosną, kiedy średnia cena noclegu wynosi 1731 zł. W obu sezonach zapłacimy mniej niż w Hiszpanii, która jest latem jednym z najdroższych europejskich kierunków, tuż za Szwajcarią, Wielką Brytanią i Grecją. Nie oznacza to jednak, że na hiszpańskim wybrzeżu musi być bardzo drogo. W Murcji i Roquetas de Mar za noclegi zapłacimy średnio poniżej 2400 zł nawet w szczycie sezonu, czyli mniej niż w tym samym okresie nad polskim Bałtykiem.

Którą wyspę wybrać?
Ceny noclegów na popularnej, hiszpańskiej Gran Canarii i portugalskiej Madeirze są stabilne w obu badanych sezonach. Wyspy te mogą być latem alternatywą dla popularnej Ibizy i Azorów, które w sezonie letnim zdecydowanie drożeją. Grecki Mykonos również ma lokalną konkurencję, szczególnie w przepięknym Rhodos, gdzie za nocleg dla 6-osobowej grupy zapłacimy latem ok. 4500 zł, czyli o ponad połowę mniej. Dla tych, którzy chcą spędzić urlop na jednej z niemieckich wysp, HomeToGo szczególnie poleca Föhr. Cena zakwaterowania za m2 jest niższa niż na konkurencyjnych wyspach, Rugii i Sylt.

Rezerwacje noclegów z wyprzedzeniem
Znalezienie kwatery w Międzyzdrojach może stanowić nie lada wyzwanie. Na wyjazd w lipcu domy i apartamenty wakacyjne rezerwowane są średnio 113 dni przed planowaną datą przyjazdu, a w sierpniu nawet 130 dni wcześniej, co jest charakterystycznym zjawiskiem dla nadbałtyckich kurortów nie tylko w Polsce. Z wyborem zakwaterowania obiektów w dużych miastach nie trzeba się aż tak spieszyć. Z obserwacji HomeToGo wynika, że rezerwacje dokonywane są z 40-60 dniowym wyprzedzeniem, co oznacza, że aby mieć dostęp do pełnej oferty warto poszukać zakwaterowania około dwa miesiące przed planowanym przyjazdem.
Całość raportu wraz z interaktywnymi mapami cen dostępna jest pod adresem:
https://www.hometogo.pl/media/trendy-podroznicze2016/

* Wszystkie podane ceny dotyczą tygodniowego pobytu w domu lub apartamencie wakacyjnym dla grupy 2-6 osób.
O porównywarce HomeToGo
HomeToGo.pl to globalny lider w swojej branży. Serwis zawiera ponad 6 miliony ofert domów, kwater, willi i apartamentów w 200 krajach z ponad 250 portali internetowych (w tym: BookApart, booking.com,
Interhome, Novasol, WIMDU), zebranych pod jednym adresem www.hometogo.pl. Globalny zakres wyszukiwania oraz wysoka funkcjonalność strony, to nowa jakość prezentowana na rynku wynajmu wakacyjnych nieruchomości. Dzięki temu użytkownicy mogą przeglądać, porównywać wybrane przez siebie obiekty zarówno w kraju, jak i zagranicą, a następnie rezerwować je poprzez strony zaufanych partnerów.
Kontakt dla mediów:
Marcus Murawski
HomeToGo GmbH
+017686026304
marcus.murawski@hometogo.pl
https://www.hometogo.pl

MTV 24
Źródło :Junior Manager PR/SEO for Poland/U.S.

Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica