Goprowcy ratują życie ludziom na szlakach. Ale nie tylko..

Goprowcy ratują życie ludziom na szlakach. Ale nie tylko..
 Wieczorem 20 lutego (poniedziałek) ratownik dyżurny stacji centralnej GOPR w Krynicy - Zdroju odebrał zgłoszenie ze schroniska na Łabowskiej Hali. Okazało się, że pomocy potrzebuje grupa turystów idąca z Cyrli. 

 W związku z bardzo dużym zmęczeniem oraz trudnymi warunkami atmosferycznymi znajdujący się na czerwonym szlaku ok. 3km od schroniska turyści nie byli w stanie dojść do niego. O godzinie 18.30 ze stacji centralnej w Krynicy wyruszyły dwa zespoły wyposażone w skutery śnieżne. W tym samym czasie z sekcji operacyjnych: Piwniczna, Stary Sącz i Nowy Sacz na ratunek pospieszyli ratownicy z nartami tourowymi. Około 20.30 ekipa na skuterze przebiła się do turystów, którzy byli w dobrej kondycji, ale bardzo wyczerpani. Zostali więc przetransportowani do schroniska.
     Cztery dni wcześniej o godz. 16.00 ratownik dyżurny stacji centralnej GOPR odebrał zgłoszenie od kierownika sekcji operacyjnej Piwniczna. Informacja dotyczyła zasłabnięcia i utraty przytomności mieszańca przysiółka Hale. Na drogach panowały bardzo trudne warunki pogodowe, dojazd karetki był niemożliwy, dlatego do akcji wyruszyli ratownicy sekcji operacyjnej Piwniczna. O godzinie 16.45 dotarli oni do poszkodowanego i odtransportowali do karetki pogotowia.

Małgorzata Kareńska foto GOPR Krynica
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: krynicka grupa GOPR

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica