Groźna pozostałość z czasów II wojny światowej w postaci niewybuchu odnaleziona w Obidzy

Groźna pozostałość z czasów II wojny światowej w postaci niewybuchu odnaleziona w Obidzy
Na Sądecczyźnie, w lesie znaleziono pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej. Powiadomiono patrol saperski z Krakowa. Do momentu przyjazdu saperów wojskowych policjanci zabezpieczali znalezisko.

25 kwietnia br. około godz. 14, dyżurny Komisariatu Policji w Starym Sączu został powiadomiony o znalezieniu niewybuchu w terenie leśnym w miejscowości Obidza. Na skorodowany pocisk natknął się podczas spaceru mieszkaniec tej miejscowości. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z grupy minersko-pirotechnicznej z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy potwierdzili, że jest to pocisk moździerzowy o długości ok. 35 cm, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Powiadomiono 16 Batalion Powietrznodesantowy w Krakowie.

Do czasu przybycia patrolu saperskiego znalezisko zabezpieczali policjanci ze Starego Sącza. Dzisiaj około południa do Obidzy przybyła załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa. Niebezpieczna pozostałość po wojnie została zabezpieczona przez krakowskich saperów w specjalistycznym pojeździe pirotechnicznym i przetransportowana na poligon celem neutralizacji.

To już kolejne odkrycie pozostałości po II Wojnie Światowej na terenie Sądecczyzny. Sądecka Policja zwraca uwagę, aby samodzielnie nie próbować przenosić tego typu znalezisk. W sytuacji kiedy ujawnimy podejrzany przedmiot, należy jak najszybciej powiadomić Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: podkom. Justyna Basiaga
            Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica