Groźne pozostałości z czasów II wojny światowej odnalezione w Gaboniu

Groźne pozostałości  z czasów  II wojny światowej odnalezione w Gaboniu
W lesie na terenie gminy Stary Sącz znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej. Teren został zabezpieczony przez policjantów, a niebezpieczne „wojenne pamiątki” zostały dziś zneutralizowane przez saperów.

1 marca br., po godzinie 12 dyżurny Komisariatu Policji w Starym Sączu został powiadomiony o znalezieniu niewybuchów w terenie leśnym w miejscowości Gaboń. Skorodowane pociski ujawnił podczas spaceru mieszkaniec Sądecczyzny. Skierowany na miejsce policjant zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym potwierdził, że są to dwa pociski moździerzowe o długości 35 cm, pochodzące prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Do czasu przybycia patrolu saperskiego znalezisko zabezpieczali policjanci ze Starego Sącza. Dzisiaj około południa do Gabonia przybyła załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa. Z uwagi na trudnodostępny teren pociski zostały zdetonowane na miejscu.

W przypadku znalezienia niewypału należy natychmiast powiadomić Policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu!

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci powiadamiają specjalistyczny patrol saperski, a do momentu jego przybycia zabezpieczają znalezisko.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: podkom. Justyna Basiaga
Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu

Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica