Groźny pożar strawił tuje na prywatnej posesji przy ul. Świdzińskiego w Krynicy-Zdroju

Groźny pożar strawił tuje na prywatnej posesji przy ul. Świdzińskiego w Krynicy-Zdroju
27 marca w godzinach popołudniowych ok. 13.30 doszło do wybuchu pożaru w rejonie ulicy Świdzińskiego w Krynicy-Zdroju, poniżej budynku "Leśna Polana".

Spaliły się tuje, które stanowiły żywe ogrodzenie prywatnej posesji, usytuowane na łuku zakrętu przy ulicy Świdzińskiego. Przejeżdżający patrol Straży Miejskiej i Policji zauważył ciemne kłęby dymu.

- Dziś podczas patrolu strażnik miejski wraz z policjantem zauważyli dym nad ul. Świdzińskiego w Krynicy-Zdroju. Na miejscu okazało się, że ogień trawi drzewka ogrodowe, a w bliskiej odległości jest las. Wezwali strażaków, którzy ugasili ogień. Szybka reakcja służb zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia na pobliski las – Straż Miejska

Właściciel posesji próbował sam gasić szybko rozprzestrzeniające się płomienie, oparzył sobie jednak przy tych czynnościach dłonie. Przybyła na miejsce załoga pogotowia ratunkowego udzieliła mu pomocy.

- Wybiegłem na balkon, zauważyłem kłęby dymu i ognia, przerażony pobiegłem ratować… – powiedział przerażony właściciel posesji.

Tuje paliły się jedna po drugiej jak zapałki. Pożar był na tyle groźny, że stwarzał zagrożenie dla pobliskiego lasu i innych budynków usytuowanych w pobliżu, a wiejący wiatr przerzucał płomienie na suchą trawę z drugiej strony ulicy, która zaczęła się już palić.

Pożar był widoczny z Deptaka. Jak na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru.


Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. aut.
 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica