Groźny wypadek na Sądeckiej w Krynicy-Zdroju. Samochód wypadł z drogi, uderzył w przepust i zaczął się palić.

Groźny wypadek na Sądeckiej w Krynicy-Zdroju. Samochód wypadł z drogi, uderzył w przepust i zaczął się palić.
Samochód osobowy marki Opel Astra wypadł z drogi i uderzył w przepust. W chwili przybycia na miejsce zastępu straży pojazd znajdował się na prawym boku, w pojeździe przebywała kierująca tj. kobieta w wieku 58 lat.

Z pod maski samochodu wydobywała się niewielka ilość dymu. Osoby postronne udzielały wsparcia psychicznego osobie poszkodowanej oraz stabilizowały głowę. Pomimo podawania środków gaśniczych intensywność dymienia nie zmniejszała się, a dym zaczął dodatkowo wydobywać się w kabinie z otworów wentylacyjnych. Kierująca pojazdem została wydobyta metodą wielu rąk przez drzwi od strony kierowcy.

Równocześnie prowadzone były działania gaśnicze. Z uwagi na pożar ukryty, który miał miejsce pod deską rozdzielczą aby dotrzeć do ogniska konieczna była rozbiórka elementów deski rozdzielczej przy pomocy narzędzi burzących. Na czas działań ruchem drogowym kierowano w sposób wahadłowy.

Poszkodowana została zabrana do szpitala a pojazd po dogaszeniu został sprawdzony za pomocą kamery termowizyjnej. Działania zastępów JRG w Krynicy Zdroju oraz OSP Mochnaczka Wyżna trwały ok. godziny.

Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. aut.
Źródło informacji: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica