Intensywne opady deszczu spowodowały groźne osunięcie stromej skarpy na torowisko w Żegiestowie

Intensywne opady deszczu spowodowały groźne osunięcie stromej skarpy na torowisko w Żegiestowie
Po intensywnych, ulewnych deszczach woda doprowadziła do osunięcia chodnika z barierkami oraz ziemi i kamieni z bardzo stromej skarpy na tory kolejowe co stanowi poważne zagrożenie dla komunikacji kolejowej i samochodowej.

30 sierpnia nad ranem, ziemia z błotem i kamieniami zasypała tory linii kolejowej w Żegiestowie-Zdroju uniemożliwiając ruch pociągów towarowych i osobowych. Powstało również wielkie zagrożenie dla ruchu kołowego gdyż runął chodnik wraz z metalowymi barierkami na długości ok. 15 m pozostawiając wielką wyrwę pod szosą i pod asfaltem.

Ponad 25-30 metrowa i stroma skarpa stanowiła wielkie zagrożenie dla kierowców i przechodniów do czasu przyjazdu służb drogowych i kolejowych. Po pewnym czasie ten niebezpieczny pas drogi został odpowiednio zabezpieczony i oznakowany. Odcinek drogi w tym miejscu jest przewężony i należy zachować daleko idącą ostrożność podczas przejazdu gdyż w każdej chwili może dojść do kolejnego osunięcia podmokłego terenu a wraz z nim może nawet drogi.

Z tego też względu ciężkie samochody ciężarowe i Tir-y były zatrzymywane przez funkcjonariuszy Policji i niedopuszczane do przejazdu przez ten odcinek drogi.

W dole pracownicy kolei usuwali jednocześnie zwały ziemi, błota i kamieni z torów oraz powstałe zniszczenia . Od wczesnych godzin rannych została uruchomiona zastępcza komunikacja samochodowa dla pasażerów kolei.

Przed godz. 14 wznowiono ruch pociągów, lecz ze względu na bezpieczeństwo składy jadą z ograniczoną prędkością na tym odcinku  a sytuacja jest cały czas monitorowana.

Na pewno trzeba będzie skarpę zabezpieczyć poprzez odpowiednie, specjalistyczne zbrojenie i betonowanie.


Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica