IV Przegląd Grup Kolędniczych i Przedstawień Bożonarodzeniowych w Bereście

IV Przegląd Grup Kolędniczych i Przedstawień Bożonarodzeniowych w Bereście
12 stycznia licznie zgromadzona publiczność oglądała Trzech Króli oraz spisek Heroda w jasełkach bożonarodzeniowch w wykonaniu dzieci i starszych w Bereście.

     Jasełka bożonarodzeniowe wzorowane są na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Za twórcę jasełek uważa się św. Franciszka z Asyżu. Początkowo postaci Jezusa, Maryi i Józefa oraz Trzech Króli były nieruchome, dopiero później wprowadzono marionetki.
     W przedstawieniach w Bereście wystąpili m.in: Okolicznościowa Grupa Kolędnicza Berest, Ekstremalna Grupa Teatralna I i II, Grupa Wokalna Dzieci i Młodzieży oraz przedszkolaki i Hania Wzorek.
Wiele przedstawień , w tym również jasełek bożonarodzeniowych przygotował Mariusz Kłapacz, polonista i instruktor Koła Teatralnego Berest. Od kilkunastu lat prowadzi on warsztaty teatralne.

IV Przegląd Grup Kolędniczych i Przedstawień Bożonarodzeniowych w Bereście został zorganizowany przez Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju, Stowarzyszenie Miłośników Małej Ojczyzny Berest, Sołtysa i Radę Sołecką Berest oraz Koło Teatralne "Centrum" Berest.

Andrzej Gulewicz MTV24

Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica