Jak nie dać się oszukać? Radził Michał Fajbusiewicz.

Jak nie dać się oszukać? Radził Michał Fajbusiewicz.
Akcja edukacyjna „Nie znasz, nie otwieraj!”, której ambasadorem jest redaktor Michał Fajbusiewicz odwiedza polskie miasta, w tym także Krynicę – Zdrój (29 kwietnia). Opierając się na policyjnych statystkach i wykorzystując spoty informacyjne, dziennikarz przedstawia główne zagrożenia, czyhające na seniorów.

„Na wnuczka”, „administrację”, „wycieczkę” czy „energetyka”, a nawet „na CBŚ”. Oszuści wymyślają coraz nowsze metody wyłudzania pieniędzy. Ich ofiarami najczęściej padają seniorzy. Akcja „Nie znasz, nie otwieraj”, to cykl spotkań informacyjnych na temat bezpieczeństwa w domu, także przy zawieraniu umów handlowych oraz praw konsumentów. Jej ambasadorem został redaktor Michał Fajbusiewicz, od 15 lat angażujący się w podobne działania. Jest dziennikarzem, podróżnikiem i felietonistą, a także redaktorem programu telewizyjnego „997” oraz internetowego „Fajbusiewicz na tropie”. Wystąpił też w spocie promującym projekt.
  Podczas spotkania edukacyjnego w Krynicy – Zdroju Michał Fajbusiewicz opowiadał o najpopularniejszych sposobach oszustw, a także ostrzegał i radził, jak ich uniknąć. – "Oszuści potrafią wyłudzić nawet 200 tysięcy. Podając się za CBŚ, wykonują kilka połączeń, najpierw jako oszust, który potencjalnie chce wyłudzić pieniądze, np. na odszkodowanie za wypadek, który spowodował wnuk. Następnie dzwonią jako funkcjonariusz, który chce tego drania złapać. Trzeba weryfikować takie informacje. Najlepiej zatelenonować pod numer policyjny 997". 
   Spotkaniu towarzyszył trening asertywności, który polega na nauce skutecznego mówienia „nie” osobom, wykorzystującym ufność i życzliwość.  Inicjatorem akcji „Nie znasz, nie otwieraj jest TAURON Polska Energia. Przy okazji firma ostrzega, że jej przedstawiciele nie przychodzą do domów i nie proszą o podpisywanie umów sprzedaży energii. Tauron otrzymuje bowiem wiele sygnałów o wizytach lub telefonach przedstawicieli handlowych podszywających się pod pracowników firmy, a także podających nieprawdziwe informacje. Kontakt w tej sprawie 555 444 555.

Małgorzata KareńskaAutor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica