Jakub Kaczmarek z teamu Mazowsze Serce Polski nowym górskim mistrzem Polski

Jakub Kaczmarek z teamu Mazowsze Serce Polski nowym górskim mistrzem Polski
W kategorii Elita Jakub Kaczmarek z teamu Mazowsze Serce Polski został Mistrzem Polski w Górskim Kolarstwie Szosowym 2020. Trasa mistrzostw przebiegała wokół malowniczego Jeziora Klimkowskiego, przez miejscowości Klimkówka, Łosie, Bielanka, Leszczyny, Kunkowa.

Zawody odbyły się w dniach 29-30 sierpnia. na terenie dwóch gmin: Uścia Gorlickiego oraz Ropy. Wzięło w nich udział 500 kobiet i mężczyzn. Organizatorem Górskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym był Małopolski Związek Kolarski. Kolarze startowali ze stadionu w Uściu Gorlickim, by później wjechać na rundy ze startem i metą w Kunkowej.

Było ich sześć i łącznie liczyły sobie 145 kilometrów. Trasa była bardzo ciężka – miała 2 800 metrów przewyższenia. Meta znajdowała się 300 metrów po ostatnim podjeździe.

Po 50 kilometrach główna grupa była już bardzo podzielona na kilka kilkunastoosobowych grupek, a z samego przodu jechali Mateusz Grabis, Paweł Cieślik (obaj Voster ATS Team) i Marek Rutkiewicz (Mazowsze Serce Polski).

W pewnym momencie ich przewaga wynosiła 50 sekund i szybko się skończyła. Dogoniła ich kilkunastoosobowa główna grupa. Szybko utworzyła się jednak kolejna ucieczka. W jej skład weszli Adam Stachowiak (Voster ATS Team ) i Jakub Kaczmarek (Mazowsze Serce Polski). Na około 45 kilometrów do mety dołączył do nich Paweł Franczak (Voster ATS).

Po 10 kilometrach wspólnej jazdy ich przewaga wynosiła 1 minutę i 10 sekund nad siedmioosobową grupą. Na końcówce Jakub Kaczmarek (Mazowsze Serce Polski) zdecydował się na samotny atak i tak dojechał pierwszy do mety. Drugi na mecie pojawił się Adam Stachowiak (Voster ATS Team ) a za nim Paweł  Franczak (Voster ATS Team) zdobywając trzecie miejsce.

W kategorii Orlik najlepszy okazał się Adam Kuś (TC Chrobry Scott Głogów). Srebro wywalczył Tomasz Budziński (Wibatech Merx Wrocław), a brąz Michał Jaskot (CCC Development Team).

Wokół Jeziora Klimkowskiego wyjechali także juniorzy młodsi i juniorzy. W młodszych kategorii wiekowych zwyciężyli Łukasz Juszczak (UKS Koźminianka Koźminek) i Mateusz Gajdulewicz (Warszawski Klub Kolarski). Jechali tą samą trasą, co starsi kolarze, ale do pokonania mieli mniej okrążeń.

W niedzielę, 30 sierpnia w godzinach przedpołudniowych o tytuł Górskiej Mistrzyni Polski w Kolarstwie Szosowym 2020 walczyły panie.

Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym otwarli na stadionie w Uściu Gorlickim:

Marek Kosicki - Prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego
Maria Gubała - Starosta Gorlicki
Zbigniew Ludwin - Wójt Gminy Uście Gorlickie
Karol Górski Wójt - Gminy Ropa


Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica