Jarmark Mikołajkowy w Powroźniku

Jarmark Mikołajkowy w Powroźniku
Na Kiermaszu Mikołajkowym, zorganizowanym (7 grudnia) na terenie zespołu szkolno-przedszkolnego przez Koło Gospodyń Wiejskich z Powroźnika można było obejrzeć, podziwiać i zakupić aniołki, choinki, wianuszki, gwiazdy, bombki oraz wiele innych ozdób wigilijnych. Na jarmarku zorganizowanym dla mieszkańców oraz dla przybyłych gości zaprezentowano świąteczne arcydzieła. Organizatorzy podzielili się radością Mikołaja, który jak wiemy rozdaje dobroć, dzieli się z wszystkimi.

W części artystycznej wystąpili: wokalista Gerard Demkowicz oraz formacja taneczna Funky Dolls z Krynicy-Zdroju, którą od 16 lat kieruje Ilona Demkowicz. Zabawa w miłej atmosferze trwała aż do wieczora.

„Na dzisiejszym kiermaszu chcieliśmy zaprezentować i pokazać nasze wielkie artystyczne arcydzieło. Dziewczyny z Koła Gospodyń Wiejskich w Powroźniku wkładają wielkie serca w te dzieła, arcydzieła, które są dzisiaj na stole. Prace wykonujemy same, własnymi rekami z radością i wielkim entuzjazmem. Dlatego wyglądają tak pięknie jak Państwo widzą. Są to prace przeróżne; bańki, aniołki, choinki, różne ozdoby z drewna, różne wianuszki i ozdóbki choinkowe i wiele, wiele innych atrakcyjnych ozdóbek jakie będziecie chcieli sobie Państwo wybrać i zakupić. A na Świątecznym stole jeśli będą nasze dekoracje, jeśli będą arcy, arcy wyroby proszę wspomnieć, że istnieje takie koło Gospodyń Wiejskich w Powroźniku, nowo powstałe bo dopiero skończyliśmy 27 grudnia 2019 r. pierwszy rok naszej działalności. Nasza działalność jest bardzo, bardzo rozpromieniowana i bardzo chcemy aby się rozwijała, abyśmy wszystko przekazywali następnym pokoleniom, dziękujemy bardzo i zapraszamy” - powiedziała Krystyna Cieśla Sołtys Powroźnika i Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich.

„Jesteśmy w szczególnym miejscu, wśród Pań z Koła Gospodyń Wiejskich, wśród Mikołajów, w takim szczególnym już świątecznym nastroju, atmosferze, wśród stroików, wśród różnego rodzaju precjozów, gdzie mieszkańcy naszego Powroźnika i nie tylko bo mieszkańcy naszej całej gminy i goście będą mogli nabyć na zbliżające się święta, przynieść do domu bardzo ciekawe prace wykonane przez Zespół Koła Gospodyń Wiejskich. Myślę, że to jest bardzo ciekawa i bardzo interesująca inicjatywa. Mam nadzieję, że będzie ona wielokrotnie powtarzana. Panie uczestniczą u nas w różnych spotkaniach na terenie miasta, zawsze są ozdobą wszelkiego rodzaju festynów, które organizujemy, jak również innych imprez, które są organizowane na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna. Serdecznie im gratuluje i mam nadzieję, że dzięki tym pracom i ich zaangażowaniu Święta będą zdecydowanie radośniejsze” – powiedział Jan Golba Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.


Andrzej Galewicz MTV24
Fot. aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica