Kamianna: Pszczelarze węgierscy posadzili drzewka przyjaźni.

Kamianna: Pszczelarze węgierscy posadzili drzewka przyjaźni.
Pasieka „Barć” w Kamiannej gościła (25 lipca) pszczelarzy węgierskich, którzy przyjechali z  Kaposvar nad Balatonem. Przy okazji przywieźli i posadzili lipę oraz akację - drzewka przyjaźni między dwoma narodami
.
 Wśród gości był b. minister rolnictwa 80 letni Otto Fritsch, emerytowany inżynier leśnictwa. Znawcza pszczelarstwa, który w 1987 roku był delegatem na Międzynarodowym Kongresie Pszczelarskim (Apimondia) w Warszawie. Podczas tego pobytu przekazał akację do posadzenia jako wyraz przyjaźni polsko - węgierskiej. Po pewnym czasie okazało się, że sadzonka trafiła do Pasieki „Barć” w Kamiannej. - „Jestem bardzo szczęśliwy, że z takiego małego drzewka wyrosła duża akacja. Dożyłem tej chwili, aby je znów zobaczyć. - wyznał wzruszony Otto Fritsch, który pragnął przyjechać do Kamiannej, aby posadzić nowe drzewko akacji, symbol pszczelarzy na Węgrzech. - „Węgierscy goście bardzo często przyjeżdżają do Kamiannej. Oprócz nawiązywania przyjaźni, wymieniamy doświadczenia dotyczące pszczelarstwa. Pszczelarze z Kamiannej również wyjeżdżają na święta pszczelarskie na Węgry. - mówi Jacek Nowak.
    W Kamiannej Węgrzy zwiedzili kościół, galerię św. Ambrożego oraz Miodowe Królestwo państwa Nowaków. Byli też na Słowacji, a następnie w Niedzicy. Zwiedzą Kraków, Wieliczkę, Wadowice i Zakopane.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica