Katarzyna Krzeszowska sięgnęła po Koronę Miss Polski.

Katarzyna Krzeszowska sięgnęła po Koronę Miss Polski.
23 letnia Katarzyna Krzeszowska  zdobyła koronę Miss Polski 2012. Przed finałem na pytanie, jakie są jej odczucia wyznała nam : "Trochę mnie to przeraża. Mam nadzieję, że wrócę z uśmiechem na ustach, cokolwiek się stanie”. 

Zanim otrzymała prestiżowy tytuł Królowej Piękności, Katarzyna Krzeszowska musiała pokonać wiele kandydatek. A wszystko zaczęło się wiosną w Oświęcimiu, gdzie piękna kryniczanka zdobyła tytuł Miss Małopolski. Została wtedy wybrana również Miss Prestiż i Miss Glamour. Za najpiękniejszą wśród piętnastu dziewcząt uznali ją też internauci. Zwycięstwo w Oświęcimiu zagwarantowało jej udział w półfinałach Miss Polski. - „Jestem zaskoczona tytułem” - mówiła wówczas Kasia  - „Mój udział w wyborach był jednym wielkim spontanem, a do udziału w konkursie namówili mnie najbliżsi. W konkursie piękności wzięła udział po raz pierwszy. Na pytanie, czy sięgnie po koronę Miss Polski opowiedziała w Oświęcimiu - „Czas pokaże. Widzę, że jest to ciężka praca. Dotąd wybory traktowałam jak zabawę. Poznałam przy tym wiele fajnych ludzi”. 
   Początkowo nie zamierzała więc sięgać po Koronę Najpiękniejszej Polki. Jednak zmieniła zdanie i nie zrezygnowała z dalszych eliminacji. W lipcowym wywiadzie dla Małopolskie TV powiedziała  - "Byłam nastawiona na to, że nie pójdę dalej. Miss Małopolski to dla mnie sukces, którego się nie spodziewałam. Jednak decyzje się zmieniają, a kobieta zmienną jest. Przemyślałam pewne rzeczy. Uważam, że póki można - trzeba wykorzystać szansę. I wszystkich innych do tego namawiam. Nie ukrywam, że pewien wpływ na zmianę decyzji miały osoby trzecie”. Podziękowała wtedy rodzinie, znajomym i wszystkim, którzy ją dopingowali. - To dzięki nim idę dalej” - mówiła latem. Podczas wyborów półfinałowych w Kozienicach zakwalifikowała się do ścisłego grona 24 najpiękniejszych polskich kobiet. Bardzo się wtedy denerwowała, gdyż jej nazwisko wyczytano jako ostatnie. Na żywo dopingowała ją rodzina, w tym rodzice i brat. Młodsze siostry oglądały Katarzynę w telewizorze. Jakie to uczucie być jedną z 24 Polek najpiękniejszych? - "Jestem taką samą osobą, jak przedtem. Nic się u mnie zmieniło, chociaż przyjemnie jest dotknąć sukcesu, a nie oglądać z ekranu telewizora. - wyznaje Katarzyna Krzeszowska.
    Najpiękniejsza Polka studiuje na Akademii Krakowskiej. Jej ulubiony kierunek w malarstwie to zdecydowanie secesja. Uwielbia twórczość Gustava Klimta, który jest tak jakby jej guru. Poza tym lubi surrealizm i Salvadora Dali. Interesuje ją też sztuka wizualna, która bardzo często przeradza się w formę 2 i 3 D. Lubi malować, ale póki co  jej prace można zobaczyć jedynie w szkole. Gdy skończy edukację, będzie mogła je zaprezentować. Nie wyklucza, że także w Krynicy. Karierę zawodową łączy ze sztuką piękną. - „Chciałabym dalej iść w tym kierunku. Robić coś, co lubię, ale jednocześnie przyniesie dochód. Teraz wszystko przekłada się na informatykę, a więc myślę o grafice komputerowej. - mówi Miss Polski 2012. Wakacje bardzo miło spędza w Krynicy. Stara się nie marnować tego czasu. Pracuje dorywczo i pomaga w domu, przy dwóch młodszych siostrach.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze

2012-12-09 20:47:16 - kibic ip:213.5.210.19
Serdeczne gratulacje dla Miss Polski ! Niech p.Katarzyna Krzeszewska będąc daleko w świecie mówi , że jest z KRYNICY ! poznaniak A.K.
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica