Kierował pod wpływem alkoholu, bez uprawnień i z narkotykami

Kierował pod wpływem alkoholu, bez uprawnień i z narkotykami
48-letni sądeczanin na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać wąskimi osiedlowymi uliczkami, uszkadzając przy tym zaparkowane samochody. Kiedy został zatrzymany, okazało się, że prowadził bez uprawnień i po spożyciu alkoholu, a przy sobie miał narkotyki.

20 stycznia br. około godziny 10:30 policjanci, patrolując osiedle Gorzków w Nowym Sączu, zauważyli osobową toyotę, której kierowca na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. W związku z tym mundurowi postanowili zawrócić i zatrzymać pojazd do kontroli drogowej, jednak widząc to, kierowca toyoty gwałtownie przyspieszył i skręcił w osiedlową uliczkę. Mundurowi natychmiast podjęli za nim pościg. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie się, uciekinier nadal kontynuował jazdę, wjeżdżając w jedną z ulic osiedla Wojska Polskiego. Podczas gwałtownego hamowania uderzył w dwa zaparkowane tam pojazdy, wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo w kierunku bloków, ale został szybko zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Badanie trzeźwości wykazało, że 48-letni mieszkaniec Nowego Sącza miał w organizmie niemal 0,5 promila alkoholu. Nie była to jednak jedyna przyczyna jego ucieczki przed mundurowymi. W trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma również uprawnień do kierowania pojazdami, a dodatkowo podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim woreczek strunowy z suszem roślinnym oraz kilka zwitków folii aluminiowej z przezroczystymi kryształkami. Samochód, którym poruszał się 48-latek, został przekazany właścicielowi, a uciekinier trafił do pomieszczenia dla zatrzymanych w sądeckiej komendzie.

W jednostce policjanci wykonali badania zabezpieczonych substancji narkotesterem, które wskazały, że były to marihuana i mefedron. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 48-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, jak również odpowie za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej i popełnione wykroczenia – kierowanie pojazdem bez uprawnień i po użyciu alkoholu oraz niezachowanie należytej ostrożności na drogach wewnętrznych. Teraz sądeczaninowi grozi nawet do 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Aneta Izworska
            Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica