Kilka sposobów na zabezpieczenie roweru przed kradzieżą

Kilka sposobów na zabezpieczenie roweru przed kradzieżą
Lato to czas kiedy chętnie korzystamy z rowerów. Dla wielu jazda jednośladem to nie tylko forma spędzania wolnego czasu czy poruszania się po mieście, ale element stylu życia. Niestety to również czas kiedy uaktywniają się złodzieje, dlatego warto pomyśleć o skutecznym zabezpieczeniu roweru przed kradzieżą.

Kradzieże jednośladów w sezonie rowerowym zdarzają się dość często. Zazwyczaj złodziej korzysta z nadarzającej się okazji. Dlatego warto pamiętać, aby nie pozostawiać niezabezpieczonych rowerów zwłaszcza pod sklepami, na klatkach schodowych czy w niezamkniętych składzikach. Dobre zabezpieczenie może zdecydowanie zmniejszyć ryzyko kradzieży.

Jak zatem ustrzec się przed złodziejem? Oto kilka podstawowych sposobów:

Zachowaj dowód zakupu, zrób zdjęcia, spisz specyfikację roweru, a jeżeli posiada wybity numer, koniecznie go zanotuj. Pomocne może okazać się także oznakowanie jednośladu w sposób sobie wiadomy. W przypadku kradzieży ułatwi to identyfikację i potwierdzenie, że odnaleziony sprzęt to twoja własność.

Stosuj solidne zapięcia rowerowe i blokady na koła.

Ważne, gdzie zostawiasz rower i do czego go przypinasz. Lepiej jest zostawić rower w uczęszczanym miejscu, objętym monitoringiem, a po zmierzchu dobrze oświetlonym. Pamiętaj, że solidne zapięcie rowerowe zadziała tylko wówczas, gdy przypniesz je do czegoś trwale przymocowanego, np. stojaka czy ogrodzenia. Przypinaj jednoślad przede wszystkim za ramę, a jeżeli to jest możliwe, również za któreś z kół.

• Rowery najczęściej są kradzione z klatek schodowych, piwnic i podwórek, czyli z miejsc, które wydają nam się bezpieczne. Dlatego nie stwarzaj okazji, które mogą wykorzystać złodzieje. Nie pozostawiaj niezabezpieczonego roweru. Pamiętaj też o dokładnym zamykaniu komórki, garażu i pomieszczeń gospodarczych.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Aneta Izworska
            Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica