Konkurs Rzeczpospolitej „Lider Samorządu” - rozstrzygnięty

Konkurs Rzeczpospolitej "Lider Samorządu" - rozstrzygnięty
Prezydenci: Gdańska Paweł Adamowicz i Ełku Tomasz Andrukiewicz oraz wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka zostali laureatami drugiej edycji konkursu „Lider Samorządu 2012”. Jego celem było wyłonienie najlepszych samorządowców: wójtów, burmistrzów i prezydentów.

Pod uwagę brano dokonania dla lokalnych społeczności i zrealizowane inwestycje. Liczył się też sposób, w jaki komunikują się z mieszkańcami. Konkurs przeprowadziła redakcja „Rzeczpospolitej” we współpracy z Fundacją Instytut Studiów Wschodnich. Wyboru laureatów dokonała kapituła złożona z przedstawicieli ministerstw, organizacji samorządowych oraz ekspertów. 
    Mimo ogromnych nakładów na inwestycje Gdańskowi - jako jedynemu miastu organizatorowi Mistrzostw Euro 2012 - udało się utrzymać równowagę budżetu. Paweł Adamowicz podziękował prezydentowi Lechowi Wałęsie i „Solidarności”, za to, że mógł wystartować na radnego Gdańska i od 22 lat służy temu miastu. - „Dziękuję też mieszkańcom, którzy mnie wspierają. Za błędy i potyczki biorę osobiście odpowiedzialność – powiedział gospodarz Gdańska odbierając nagrodę. Prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza doceniono za dynamiczny rozwój gminy. Jak podkreślił wyróżnienie to traktuje jako nagrodę przyznaną nie tylko sobie, ale wszystkim mieszkańcom - „Cieszę się, że m.in. dzięki pieniądzom unijnym możemy spełniać marzenia mieszkańców, o czym tak wiele mówiono podczas tegorocznego Forum. Mam nadzieję, że entuzjazmem samorządowym pokonamy trudne chwile kryzysu. Wierzę, że polska samorządność wspaniałymi ludźmi stoi". Natomiast najlepszy wójt Tadeusz Czajka powiedział, że gmina Tarnowo Podgórne znakomicie się rozwija. Obecnie na jej terenie działa ok. 4 tys. podmiotów gospodarczych. Firmy te tworzą ponad 30 tys. miejsc pracy. Daje to gminie pozycję lidera - jeśli chodzi o rynek pracy wokół Poznania.

Małgorzata Kareńska
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica