Krynica wspólnie przeciw białaczce. Zrejestruj się jako dawca.

Krynica wspólnie przeciw białaczce. Zrejestruj się jako dawca.
Rozpoczęła się akcja „Krynica - Zdrój” wspólnie przeciw białaczce”, która potrwa do końca wakacji. Potencjalnym dawcą może zostać każdy w wieku od 18 do 55 lat. Musi ważyć więcej niż 50 kg lub nie może mieć dużej nadwagi.

Rejestrację, która jest bezpłatna w uzdrowisku prowadzi Punkt Informacji Turystycznej. Patronat Honorowy nad akcją objął Burmistrz Krynicy - Zdroju. - „Rejestracja potencjalnego dawcy szpiku jest bardzo poważną decyzją. Kiedy okaże się, że właśnie Ty jesteś genetycznym bliźniakiem, dasz komuś szansę na nowe życie. Jeśli wówczas zrezygnujesz, odbierzesz choremu nadzieję. Zastanów się zanim podejmiesz decyzję o rejestracji” - czytamy na ulotce Fundacji DKMS. W Polsce co godzinę stawiana jest diagnoza: nowotwór krwi tj. białaczka. Co drugi chory zakwalifikowany do przeszczepu od dawcy niespokrewnionego nie znajduje go.
     Fundacja DKMS Polska zarejestrowana została 28 listopada 2008 roku, jako niezależna organizacja typu non - profit. Działalność rozpoczęła w lutym 2009 roku, stając się największą w Polsce bazą dawców komórek macierzystych. DKMS Polska otrzymuje wsparcie i bazuje na doświadczeniu banku szpiku DKMS w Niemczech, który powstał dwadzieścia jeden lat temu.
Więcej informacji na www.dkms.pl pytania wakacje@dkms.pl
 
Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica