Krynica - Zdrój: Czy na deptaku powstanie Aleja Gwiazd Opery ?

Krynica - Zdrój: Czy na deptaku powstanie Aleja Gwiazd Opery ?
    Wczoraj (22 sierpnia) w porannym „Pytaniu na śniadanie” podsumowano 46. Festiwal im Jana Kiepury. Gośćmi TVP2 byli: śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska, ambasadorka imprezy i Dariusz Reśko, gospodarz uzdrowiska. Mają oni wiele wspólnych nowych pomysłów na przyszłoroczną imprezę, w tym m.in. na utworzenie Alei Gwiazd Opery. Co będą odciskać śpiewacy? To się wkrótce okaże.

     Niewątpliwie organizatorzy będą dążyć do przywrócenia Konkursu Młodych Talentów, a także zorganizowania warsztatów operowych oraz wydłużenia czasu trwania festiwalu. - „Jak się udała tegoroczna impreza? - pytał red. Michał Olszański. - „Śpiewająco. Było dużo owacji na stojąco, dużo bisów. W mediach pojawiły się świetnie recenzje. Oczywiście w tym roku festiwalowa formuła była przejściowa. W przyszłym roku zamierzamy ją poszerzać. Ludzie chcą nowości. Na koncertach widziałam rodziny z dziećmi, nastolatki. W ten sposób rośnie nowa publiczność. Cieszę się, bo udało się zadowolić dotychczasową publiczność, a jednocześnie pozyskać nową - podsumowała Alicja Węgorzewska. Natomiast Dariusz Resko dodał - "Festiwal adresowany jest do szerokiego kręgu odbiorców, ludności miejscowej i przyjezdnej. Publiczność zwabiona urokiem festiwalu przyjechała nie tylko z całej Polski, ale i świata. Pełna widownia na koncertach świadczy o tym, że nowa formuła została zaakceptowana. W ten sposób kurort promuje się w świecie i jest wizytówką miasta. 
    Podczas 46. Festiwalu im. Jana Kiepury ekipa TVP 2 gościła w Krynicy, gdzie rozśpiewana Alicja Węgorzewska na bieżąco mówiła o festiwalowych atrakcjach.
 
(Red. M)
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica