Krynica-Zdrój. Pod hasłem „Razem dla Góry Parkowej”, radni zachęcają wszystkich do wzięcia udziału w dniu 8 maja, w wielkim sprzątaniu Parku Zdrojowego

Krynica-Zdrój.  Pod hasłem  "Razem dla Góry Parkowej",  radni zachęcają wszystkich do wzięcia udziału  w dniu 8 maja,  w  wielkim sprzątaniu Parku Zdrojowego
Największym problemem dzisiejszych czasów jest zaśmiecanie środowiska naturalnego. Nie sprzątamy po sobie, pozostawiając wszystkie opakowania na łonie przyrody.

Zwierzęta leśne dokarmiają się różnego rodzaju foliami i reklamówkami bo nie mogą sobie poradzić z wyciągnięciem zawartości. Największym zagrożeniem są jednak pozostawiane różnego rodzaju butelki po trunkach czy słoiki.

Przy upalnym dniu, nagrzane promieniami słonecznymi szkło tworzy soczewkę, wówczas to dochodzi do samozapłonów i pali się łąka a następnie las. A później słyszy się tu i tam komentarze: „pali się bo susza”, albo „jak tu brudno”.

Co niektórym Polakom brakuje kultury i nawyku sprzątania po sobie. Tak trudno jest po sobie posprzątać,  zabrać wszystkie zużyte pozostałości ze sobą i wrzucić do kontenera na śmierci ? Czy po nas zawsze muszą sprzątać inni ? Człowiek boi się pandemii, wirusów a nie boi się brudu, który sam tworzy.

Bardzo mile widziani będą miłośnicy natury i czystej przyrody, chętni do wzięcia udziału w wielkim sprzątaniu Parku Zdrojowego w dniu 8 maja.

Telefon zgłoszeń: 664 993 325


Dwie komisje Rady Miejskiej Gospodarki Przestrzennej, Ładu i Porządku Publicznego oraz Uzdrowiskowa w Krynicy-Zdroju organizują wielkie sprzątanie Parku Zdrojowego. Czy znajdą się ochotnicy, którzy pomogą?

Akcję sprzątania zainicjowali przewodniczący obu komisji: Bogdan Bębenek, Iwona Grzebyk-Dulak, a także radni Maria Lelito i Małgorzata Król. Do współpracy zaprosili pozostałych rajców, a także Urząd Miejski, który zapewni worki i rękawiczki oraz odbierze zebrane śmieci.

Radni zapraszają wszystkich do poprawy estetyki miasta Krynicy-Zdroju a w szczególności, najpiękniejszego miejsca odpoczynku i rekreacji jakim jest Park Zdrojowy. Spotkanie robocze odbędzie się w sobotę, 8 maja o godzinie 10, na deptaku przy pomniku Adama Mickiewicza. Chętni zostaną zaopatrzeni w worki, wodę oraz w słodką przekąskę.

Należy jednak pamiętać, że samo jednorazowe wysprzątanie to nie wszystko, ten porządek musi być stale utrzymywany. Może warto zainstalować monitoring wraz z tablicami informującymi o jego działaniu?

Akcja wielkiego sprzątania została objęta patronatem medialnym  Krynica.TV   i   MTV24


Andrzej Gulewicz MTV24
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica