Krynica-Zdrój. Z wieży widokowej Słotwiny Arena bliżej do nieba

Krynica-Zdrój. Z wieży widokowej Słotwiny Arena bliżej do nieba
Na górze „Drabiakówce” w Krynicy-Zdroju usytuowana jest górna stacja kolei krzesełkowej, oraz wieża widokowa Słotwiny Arena wraz ze ścieżką edukacyjną. W tych dniach mija rocznica uruchomienia tej wspaniałej i zapierającej dech w piersi budowli.

Od tego czasu przewinęło się tutaj tysiące ludzi do tego stopnia, że w mieście powstawały gigantyczne korki i zatory. Wieża widokowa jest wizytówką terenu, promuje Krynicę-Zdrój i cały region sądecki.

Ścieżka edukacyjna w koronach drzew ma długość 1033 m i stanowi dojście do wieży widokowej o wysokości 50 m. Konstrukcja powstawała przez dwa lata. Przy budowie tego wspaniałego obiektu pracowało wielu pracowników, wielu cieśli, betoniarzy, zbrojarzy. Obiekt został oddany w sierpniu 2019 roku i funkcjonuje do chwili obecnej.

Wieża widokowa Słotwiny Arena warta jest pokazania i zwiedzenia. Można z niej podziwiać najbliższą okolicę: Beskid Sądecki, poszczególne szczyty, Jaworzynę Krynicką, Krynicę-Zdrój. To są piękne widoki i różne w każdych porach roku. Tutaj każda pora roku, każdy dzień jest inny i można podziwiać te widoki też w różnych okresach czasu.

Wieża widokowa nieodłącznie związana jest ze stacją narciarską Słotwiny Arena. Wiadomo, że w zimie głównie ukierunkowana jest na narciarstwo i ośrodek narciarski a ośrodek narciarski pełni tutaj swoje zadanie już wielu lat. Wcześniej jako w skromniejszej formule, obecnie jest to ośrodek przez który przetacza się tysiące narciarzy w sezonie zimowym. Wiadomo, że sezon zimowy w tym terenie trwa krótko, w zasadzie około trzy miesiące. W zimie oprócz narciarzy są równocześnie goście zwiedzający wieżę.

Niedawno powstała pierwsza trasa rowerowa na terenie Słotwiny Arena, o długości przeszło 2,5 km, usytuowana w malowniczym terenie stacji narciarskiej. W przygotowaniu są dalsze trasy rowerowe dla bardziej zaawansowanych kolarzy oraz dla mniej zaawansowanych użytkowników rowerów.

W tym roku miał odbyć się 22 sierpnia koncert pod wieżą pod nazwą „Emanuel, czyli muzyka filmowa”. Niestety z wiadomych względów i obostrzeń, które związane są z korona wirusem koncert pod wieżą nie mógł się odbyć, został przełożony na rok przyszły i dopiero w określonym terminie będzie podana informacja, kiedy ten koncert się odbędzie i w jakiej formule również. Do tej pory były dwa koncerty, w zeszłym roku i dwa lata temu. Były koncertami wspaniałymi, zorganizowanymi w scenerii wieży widokowej. Wtedy jeszcze budowanej a obecnie już wybudowanej.

- „Chciałbym Państwa bardzo zachęcić do odwiedzania nas w różnych porach roku. Ci co byli niech przyjadą w innych porach roku. Ci co jeszcze nie byli zachęcamy, przyjeżdżajcie, naprawdę będziecie zachwyceni tą scenografią, którą tutaj oferujemy” – powiedział Maciej Szymański, członek zarządu Arena Słotwiny.


Andrzej Gulewicz  MTV24
Fot. aut.
 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica