Kryniccy goprowcy uratowali życie 80- latce z Rytra.

Kryniccy goprowcy uratowali życie 80- latce z Rytra.
Kryniccy goprowcy 23 marca ( sobota) uczestniczyli w akcji ratującej życie 80 latce, mieszkance Suchej Strugi. Kobieta wymagała natychmiastowej pomocy szpitalnej, a droga prowadząca w te okolice była całkowicie zasypana śniegiem i nieprzejezdna. 

   - "Wczesnym popołudniem centrala GOPR - u została powiadomiona przez pracownika przychodni w Rytrze o bardzo złym stanie zdrowia mieszkanki Suchej Strugi. Kobieta wymagała natychmiastowej hospitalizacji. - poinformował nas Maciej Więcek, z krynickiej grupy GOPR.
     W ciągu kilku minut goprowcy wyruszyli do Rytra, skąd na skuterze śnieżnym próbowali dotrzeć do chorej. Jednocześnie do akcji ratunkowej został wysłany śmigłowiec LPR, który - ze względu na bardzo dużą pokrywę śnieżną - nie mógł bezpiecznie lądować. - "W związku z tą trudną sytuacją meteorologiczną, jeden z ratowników desantował się i wspólnie z goprowcem dotarł do potrzebującej. W tym czasie pozostali ratownicy GOPR przygotowali lądowisko - dodał Maciej Więcek. Po wylądowaniu śmigłowca ratownicy bezpiecznie przetransportowali kobietę na jego pokład. Dzięki temu chora w ciągu 15 minut trafiła do szpitala w Nowym Sączu.
     W akcji uczestniczyli ratownicy: Piotr Maślanka, Wojciech Pikor, Stanisław Moszczak, a koordynowali ją - Adam Lelito, Marcin Nowak
 
Tekst i foto red. Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze

2013-03-26 19:27:58 - ratownik ip:79.190.150.243
turbo bohaterowie z tych Goprowców, jest to codzienność dla załogi z pogotowia i nikt o tym tak nie trąbi
2013-03-26 19:42:56 - Paweł ip:83.218.107.108
Szacunek
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica