Kryniccy goprowcy zgłębiali wiedzę w Rabce – Zdroju.

Kryniccy goprowcy zgłębiali wiedzę  w Rabce – Zdroju.
„Taktyka prowadzenia działań poszukiwawczych”. To nazwa Centralnego Szkolenia, które odbyło się w Rabce – Zdroju. Jego tematyka obejmowała zagadnienia związane z prowadzeniem akcji poszukiwawczych w terenie. W szkoleniu uczestniczyli ratownicy Grupy Krynickiej GOPR.

Podczas kilku dni goprowcy zapoznali się m.in. z obowiązującym stanem prawnym związanym z prowadzeniem poszukiwań w Polsce. Dowiedzieli się o metodach i taktykach oraz stosowanych strategiach, a także fundamentalnych regułach, w tym dotyczących przyjęcia zgłoszenia oraz stosowania analizy zachowań osób zaginionych.
     Duży nacisk położono na prace z mapą, będącą podstawowym narzędziem ratownika górskiego. Do późnych godzin wieczornych studiowano również elementy powszechnie używanych urządzeń mobilnych oraz zgłębiano wiedzę z zakresu naukowych metod planowania działań. Niewątpliwie zdobyta wiedza jest nieocenionym źródłem informacji, pozwalającym na jeszcze efektywniejsze prowadzenie działań poszukiwawczych w górach.
     W szkoleniu - oprócz Krynickiej Grupy GOPR - uczestniczyli również ratownicy Grup: Bieszczadzkiej i Jurajskiej, a także funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz Przewodnicy Psów Ratowniczych OSP Kęty.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica