Krynicki deptak otrzymuje nową oprawę architektoniczną

Krynicki deptak otrzymuje nową oprawę architektoniczną
     Na krynickim deptaku trwają intensywne prace związane z jego renowacją. Głównym celem inwestycji jest stworzenie atrakcyjnego miejsca w tej części miasta, a także zwiększenie ruchu turystycznego i uzdrowiskowego.

     Modernizowany jest główny ciąg pieszo - jezdny oraz Kryniczanka (remont i przebudowa koryta, nadbudowa brzegów). Po zachodniej stronie potoku odzyskiwana jest skarpa, która będzie miała charakter spacerowo - rekreacyjny. Powstają również nowe betonowe mostki, dwa plenerowe pawilony(informacji meteorologicznej i geologicznej) oraz fontanna, a przy Starym Domu Zdrojowym - skwer zdrojowy. Odtwarzany jest też układ zielni z XIX wieku. Zaplanowana jest również budowa trzech zadaszonych ciągów pieszych, tworzących swoiste krynickie sukiennice. Całość uzyska nową, atrakcyjną iluminację.
     Prace w sercu uzdrowiska rozpoczęły się 20 września ubiegłego roku. Po zimowej przerwie wznowione zostały w połowie lutego. Koszt inwestycji szacowany jest na 12 mln. 700 tyś, przy dofinansowaniu z UE w wysokości 5 mln zł. Projekt jest realizowany w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego - Schemat 3.1.B - Inwestycje w obiekty i infrastrukturę uzdrowiskową.

Przypomnijmy
Wśród innych zaplanowanych inwestycji jest modernizacja dawnego kina Jaworzyna, w którym ma powstać dom kultury, mieszczący teatr, kino oraz galeria. Inne to Park Etnograficzny na południowym stoku Góry Parkowej, modernizacja placu targowego przy ulicy Dąbrowskiego, także Aqua Park na stadionie piłkarskim.
 
(Red. M) fot. A. Gulewicz

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze

2012-08-24 21:54:22 - kryniczanin ip:178.37.84.94
ok pieknie a co z sportem zimowym w krynicy hokej padl saneczkarstwo na skraju bo brakuje obiektu hm krynica slynela z hokeja sanek i dopiero wody wiec mysle i wielu innych kryniczanow ze warto zainwestowac w sport bo umiera w krynicy!!
2012-08-29 07:41:56 - kuracjusz ip:89.70.106.87
Naprawcie kamery na deptaku,pijalni
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica