Krynicki Dzień Osób Niepełnosprawnych - Mimo wszystko potrafimy

Krynicki Dzień Osób Niepełnosprawnych - Mimo wszystko potrafimy
Od pięciu lat Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Przystań w Krynicy - Zdroju organizuje koncerty z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych, obchodzonego na całym świecie. W tym roku impreza odbyła się 8 grudnia w sali koncertowej Pijalni Głównej. 

   - "W 2012 roku myślą przewodnią obchodów jest hasło: „Mimo wszystko – potrafimy”. Jest to głos osób niepełnosprawnych, które mimo choroby chcą pokazać, iż wiele umieją. W ośrodku widzimy, że ich umiejętności z dnia na dzień są coraz lepsze. Efektem jest wystawiany kiermasz, na którym przedstawiamy prace podopiecznych. - mówił Krzysztof Kempski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Przystań". Podziękował on również wszystkim zaangażowanym w pomoc niepełnosprawnym, dzięki którym realizują się  w różnych dziedzinach życia, mogą spełniać swoje plany, marzenia i zamierzenia. Natomiast Marta Mordarska - Radna Województwa Małopolskiego, która pracuje m.in. Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej dodała. - "To bardzo ważne spotkanie i święto. Zmaganie się z niepełnosprawnością jest niezwykle ważną umiejętnością ”. W imieniu burmistrza głos zabrała Elżbieta Zaremba - „ Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych Przystań podejmuje ważne działania, zachęcając do aktywności społecznej. Uczy, jak sprostać trudnym sytuacjom, co zrobić by ograniczyć niepełnosprawność i jak postępować, by być potrzebnym innym”. Srebrnym Jabłkiem Sądeckiem Starosty Powiatu Nowosądeckiego nagrodzona została Grażyna Podobińska - Za zaangażowanie w działalność Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Opiekunów „Sposób na Życie” w Muszynie oraz pracę społeczną, życzliwość i okazywane serce w pracy z osobami niepełnosprawnymi”.
     W części artystycznej wystąpili podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Przystań", dzieci z Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi, uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia z Muszyny oraz Zespół Artystyczny „Kryniccy Seniorzy". Podczas uroczystości odbyła się prezentacja i sprzedaż prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne.
*****
Każdego roku 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, proklamowany przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r. Zaapelowano wówczas o zorganizowanie corocznych obchodów, aby w ten sposób przypomnieć o tym, jak ważna jest integracja osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa oraz pokazać, wynikające z niej korzyści polityczne, społeczne, ekonomiczne oraz kulturalne.

(red. M)
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica