Kryniczanin Mistrzem Świata w barmaństwie klasycznym!

Kryniczanin Mistrzem Świata w barmaństwie klasycznym!
Kryniczanin, Wojciech Urbański został pierwszym polskim Mistrzem Świata Barmanów w stylu klasycznym. Przyrządził on napój o nazwie "Golden Hope". Zawody odbyły się w Kapsztadzie (Afryka Południowa).

Mistrzostwa Świata w Kapsztadzie zgromadziły barmanów z 60 krajów świata. W zmaganiach tych uczestniczył też kryniczanin, Wojciech Urbański. Został on pierwszym polskim Mistrzem Świata w stylu klasycznym, za przygotowanie drinka o nazwie „Golden Hope”! Dodatkowym jego osiągnięciem jest zdobycie statuetek za: Best Decoration, Best Innovation oraz Best Design. Pierwszy raz w historii 17 edycji tegoż konkursu udało się to jednemu zawodnikowi.
   Wojciech Urbański jest Mistrzem Polski, vice Mistrzem Świata w drinkach bezalkoholowych. Przygodę z barmaństwem rozpoczął w 2006 roku. Od tego czasu przeszedł wiele etapów pracy za barem, począwszy od stanowiska barmana w hotelach 3 - 5 gwiazdkowych, poprzez puby, kluby i coctail bary. Jest również szkoleniowcem z zakresu miksologii, dekoracji w Krakowskiej Szkole Barmanów oraz menadżerem jedynego w Polsce projektu, opierającego się o koktajle bezalkoholowe zwane „ mocktailami. Obecnie jest ambasadorem marki Bareq.
 
Małgorzata Kareńska  fot. prywatne Wojciecha Urbańskiego

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica