Kuwejtczycy kręcą film o Krynicy. Są zachwyceni miastem.

Kuwejtczycy kręcą film o Krynicy. Są zachwyceni miastem.
     Dziennikarze z kuwejckiej stacji telewizyjnej gościli wczoraj (13 sierpnia) na koncercie Vadima Brodskiego, który odbył się w ramach 46. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy - Zdroju. Nie tylko świetnie się bawili przy muzyce beatlesów, którą zaserwował ukraiński maestro, ale także nakręcili reportaż. Po powrocie do kraju dokument ukaże się na antenie kuwejckiej telewizji.

     Podczas przerwy w kuluarach rozmawiali z Dariuszem Reśko, burmistrzem Krynicy - Zdroju, który zaprezentował gościom miasto. Dziennikarze kręcą materiał promujący uzdrowisko i festiwal, a także usługi hotelowe. Kuwejccy przebywają bowiem na zaproszenie hotelu „Prezydent”. Zachwyciła ich tutejsza zieleń i kwiaty, architektura oraz tradycja. „Wszystko wygląda jak z obrazka”. - mówiły dziennikarki, które prawdopodobnie pod Górę Parkową powrócą zimą. A to po to, aby zobaczyć zimowe uroki miasta. Śnieg i narty. Atrakcje, których u nich brakuje.

Przypomnijmy

Dwa lata temu na zaproszenie senatora Stanisława Koguta w Małopolsce gościła Szejkini Fariha Al - Ahmad Al - Jaber Al - Sabah, siostra emira Kuwejtu. Znana jest jej działalność na rzecz praw kobiet, dzieci i osób niepełnosprawnych oraz zaangażowanie w dialog między różnymi kulturami. Szejkini w asyście przedstawicieli kancelarii Jego Wysokości Następcy Tronu i kuwejckiego Ministerstwa Informacji odwiedziła perłę polskich uzdrowisk. W hotelu Prezydent spotkała się też z ówczesnym burmistrzem miasta - Emilem Bodzionym i jego małżonką, a następnie przespacerowała się do Pijalni Głównej.

(Red. M)
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica