Łabowa koncertowała dla chorego Wojtusia

Łabowa koncertowała dla chorego Wojtusia
Niedzielne popołudnie w Łabowej upłynęło pod znakiem hojności mieszkańców gminy Łabowa. Sala gimnastyczna wypełniona była do ostatniego miejsca a dla Wojtusia Polańskiego wystąpił m.in zespół Jesteśmy, który wykonywał covery m.in. Varius Manx, Pawła Domogały oraz Renaty Przemyk.

Na scenie zaprezentowali się również artyści skupieni przy Gminnym Ośrodku Kultury: Anna Horoszko, zespół wokalny Melodynki pod opieką Anity Długosz, zespoły taneczne kierowane przez Justynę Dobosz. Nie mogło zabraknąć również akcentów ludowych, regionalne piosenki wykonywał zespół muzyczny Roztoczanka z Roztoki Wielkiej.

     Gośćmi specjalnymi był Kordian, który zaśpiewał swoje największe hity oraz zespół Magik Band, który porwał publiczność do tańca. Artyści po za tym, że zagrali charytatywnie przekazali, również gadżety na licytacje, które prowadzone były pomiędzy występami. W role prowadzącej licytacje wcieliła się Marta Słaby Wójt Gminy Łabowa.
      Do wylicytowania były m.in narty przekazane przez ośrodek narciarski Kamianna Ski, maskotka od OSP Łabowa, zabiegi kosmetyczne w Atelier Fryzjerskie i Kosmetyczne Sensation, bony do lokalnych sklepów, drewniane płaskorzeźby, piłki i koszulki z autografami piłkarzy Sandecji czy też kawałek narty mistrza olimpijskiego Kamila Stocha.

- Chciałabym bardzo podziękować za tak liczne przybycie mieszkańcom Gminy Łabowa, którzy nie szczędzili pieniędzy podczas licytacji oraz wrzucali pieniądze do puszek. Wszystkim występującym artystom, sponsorom i osobom prywatnym, które przekazały rzeczy na licytacje dla Wojtusia. Dziękuję również krynickiemu Centrum Kultury, które nieodpłatne udostępniło nagłośnienie, strażakom z OSP oraz pomocy medycznej, która zabezpieczała imprezę, radnym Gminy Łabowa, pracownikom GOK i Urzędu Gminy oraz wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w całe przedsięwzięcie – powiedziała Marta Słaby Wójt Gminy Łabowa.

Wojtuś ma dwa latka, mieszka z rodzicami w Uhryniu. Wszystko zaczęło się, kiedy po badaniu USG okazało się, że chłopczyk ma guza w brzuszku, bardzo źle umiejscowionego. Terapia dziecka wymaga kosztownego i intensywnego leczenia, w tym immunoterapii z użyciem przeciwciał anty-GD2.

Przed nami kolejne przedsięwzięcia dla Wojtusia oraz Tobiaszka z Roztoki Wielkiej, który zmaga się również z poważną chorobą – dodała Marta Słaby

Każdy, kto chce pomóc, może wziął udział w licznych licytacjach na Facebooku lub po prostu wpłacić pieniążki na konto bankowe. Licytacje odbywają się na profilu facebookowym Urzędu Gminy Łabowa, wpłat można dokonywać na stronie Fundacji Siepomaga.

Andrzej Gulewicz MTV 24
Źródło : Gmina Łabowa
Foto : Jerzy Chronowski
 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica