Lady Pank z Bursztynowym Słowikiem podczas pierwszego dnia Polsat SuperHit Festiwal 2016

Lady Pank z Bursztynowym Słowikiem podczas pierwszego dnia Polsat SuperHit  Festiwal 2016

Lady Pank z Bursztynowym Słowikiem podczas pierwszego dnia Polsat SuperHit Festiwal 2016
(27-29 maja, Opera Leśna w Sopocie)
To był niezapomniany pierwszy wieczór Polsat SuperHit Festiwal 2016. W Operze Leśnej Bursztynowym Słowikiem w finale pełnego przebojów koncertu, nagrodzeni zostali obchodzący jubileusz 35 - lecia muzycy Lady Pank. Potem na scenie wystąpili artyści „Koncertu Platynowego” których do udziału w wydarzeniu zaprosili sami widzowie kupując ich płyty. Usłyszeliśmy hity z platynowych krążków charyzmatycznego Dawida Podsiadło i romantycznego Andrzeja Piasecznego, doskonałego Perfectu i roztańczonego Eneja. Widzowie świetnie bawili się przy Braciach rockowych i braciach folkowych - Golec uOrkiestra,

atramentowej Stanisławie Celińskiej, kolorowych Sound’n Grace, kobiecej Ani Wyszkoni i męskim Grzegorzu Hyżym. Pierwszy raz po wielu miesiącach przerwy mogliśmy oglądać na deskach Opery Leśnej w Sopocie gościa specjalnego, młodą mamę, Sylwię Grzeszczak. Pierwszy dzień Polsat SuperHit Festiwal zakończyliśmy z zespołem IRA, który zagrał największe przeboje ze swojej 30 - letniej historii.

Przeboje Lady Pank śpiewa już trzecie pokolenie Polaków. Liderzy jednego z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce Janusz Panasewicz i Jan Borysewicz udowodnili w Operze Leśnej, że wciąż są w świetnej formie dając fenomenalny koncert. Gitarowe granie Lady Pank i przeboje takie jak „Mniej niż zero”, „Zostawcie Titanica”, „Zawsze tam gdzie ty”, „Marchewkowe pole” czy „Tańcz głupia tańcz” poderwały z miejsc sopocką publiczność, która jeszcze długo po koncercie zespołu wiwatowała i wywoływała muzyków ponownie na scenę. Zespół i jego wiernych fanów czekała tego wieczoru miła niespodzianka. Lady Pank został uhonorowany nagrodą Bursztynowego Słowika od lat związaną z sopockimi festiwalami. „Minęło trzydzieści pięć lat, a wy ciągle tacy sami. Nie zmieniajcie się!” – apelował wręczając nagrodę i gratulując zespołowi prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Zespół zakończył koncert przebojem „Tacy sami”, który razem z muzykami na stojąco wyśpiewała zgromadzona w amfiteatrze publiczność.

Niemal trzy godziny przebojów z płyt o kolorze platyny zafundowali widzom artyści „Koncertu Platynowego”. Siłą tej części wieczoru była muzyczna różnorodność i fantastyczna muzyczna mozaika. Koncert otworzyła pierwszym po dłuższej przerwie występem księżniczka popu Sylwia Grzeszczak, która zaśpiewała m.in. swoją nową piosenkę „Tamta dziewczyna”. Hitowy singiel „W dobrą stronę” z podwójnie platynowej płyty „Annoyance and Disappointment” zaśpiewał Dawid Podsiadło, a piosenkę „Dach”, która zaprowadziła ich na szczyty list przebojów, najpopularniejszy chór w Polsce Sound’n’

Grace. Świetnie przyjęci przez sopocką publiczność zostali rockowi Bracia z ojcem Krzysztofem Cugowskim, liryczny Andrzej Piaseczny, który na dziesięć minut dosłownie zawładnął widownią oraz folkowi mistrzowie z zespołu Enej. Rockowy pazur pokazał jak zawsze świetny Perfect, który na listy przebojów powrócił dziś już z platynowym albumem „DaDaDam”. Po występie wokalista Grzegorz Markowski otrzymał z rąk prezesa ZPAV Andrzeja Puczyńskiego specjalną nagrodę z podziękowaniami za genialną muzykę, którą tworzą od lat. „Koncert Platynowy” pozwolił niemal każdemu wśród ponad 5 tysięcy widzów znaleźć muzykę jaką lubi.
Klimatyczny występ, który oczarował publiczność stał się udziałem najlepszej aktorki wśród wokalistów piątkowego koncertu - Stanisławy Celińskiej, której płyta „Atramentowa” była najchętniej kupowanym, obok płyty Adele, krążkiem ubiegłego roku. Aktorka zaśpiewała swoje dwie piosenki „Atramentową rumbę” i „W imię miłości”. „Wiecie, to jest niesamowite uczucie stać znów po 40 latach na scenie. Krótko mówiąc warto żyć, warto śpiewać i warto się starzeć.” – mówiła wyraźnie wzruszona przyjęciem Stanisława Celińska. Koncert zakończyły występy przebojowego Grzegorza Hyżego, przyjmowanych jak zawsze gorąco w Sopocie Golec uOrkiestry i jednej z najbardziej lubianych wokalistek - Anny Wyszkoni.

Pierwszy dzień Polsat SuperHit Festiwal 2016 zakończył jubileuszowy koncert „Parę chwil” zespołu IRA. Dzięki ich piosenkom na czterdzieści pięć minut przenieśliśmy się do początku lat 90-tych, gdy zespół zdobywał fanów i gigantyczną popularność takimi hitami jak „Mój dom” czy „Ona jest ze snu” szczelnie wypełniając największe hale w Polsce. Piątkowy koncert IRY, podsumowujący 30 lat na scenie, miał dwa wzruszające momenty. Pierwszym był duet z Grzegorzem Markowskim i muzykami Perfectu w piosence „Autobiografia”, drugim zakończenie koncertu - na finał zespół, z towarzyszeniem artystów „Koncertu Platynowego”, wykonał swój największy hit i rockowy hymn, pierwotnie nagrany w czerwcu 1991 roku zatytułowany „Nadzieja”. Na scenie wraz z IRĄ piosenkę z ważnym przesłaniem w tekście wykonało ponad trzydziestu wykonawców. Gospodarzami pierwszego festiwalowego wieczoru byli Paulina Sykut – Jeżyna, Małgorzata Walewska, Agnieszka Hyży, Maciej Rock, Kamil Baleja (RMF FM) i Krzysztof Ibisz.

Material prasowy : Telewizja Polsat
Opraocwal : Music Media Press dla  MTV24.TV


Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica