Maczetą zranili dwóch mężczyzn. Sprawców pobicia szybko zatrzymali sądeccy policjanci

Maczetą zranili dwóch mężczyzn. Sprawców pobicia szybko zatrzymali sądeccy policjanci
Kierowca i pasażer samochodu, którzy przyjechali na stację paliw w gminie Korzenna, pobili dwóch młodych mężczyzn i zranili ich maczetą. Niespełna pół godziny później przestępcy byli już w rękach sądeckich policjantów. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, a decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 23 sierpnia br. około godz. 3:30 w gminie Korzenna. Wówczas dwaj mężczyźni, którzy przyjechali na stację paliw, pobili 20 i 21-latka oraz zranili ich maczetą. Następnie jeden ze sprawców wyrzucił niebezpieczny przedmiot na trawę, po czym obaj wsiedli do samochodu i odjechali.

Na miejscu zdarzenia poszkodowanym pomocy medycznej udzieliła załoga karetki pogotowia. Na miejsce natychmiast przyjechali również policjanci zaalarmowani o zdarzeniu. Gdy funkcjonariusze rozpytywali świadków, nagle zauważyli pojazd, którym poruszali się agresorzy. Mundurowi błyskawicznie podjęli za nim pościg radiowozem z użyciem sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych i wraz z drugim patrolem nadjeżdżającym od strony Nowego Sącza bardzo szybko zablokowali ścigany samochód, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Podczas kontroli okazało się, że w pojeździe byli dwaj mężczyźni – 39-letni kierowca z cofniętymi uprawnieniami do kierowania, który miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie oraz 34-letni pasażer z raną głowy. Ranny trafił do szpitala, gdzie zbadano go także na trzeźwość – miał blisko 0,3 promila alkoholu. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli również drugą maczetę porzuconą przez sprawców.

Obszerny materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie pozwolił na przedstawienie 34-latkowi oraz jego 39-letniemu kompanowi zarzutów pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia i spowodowania uszczerbku na zdrowiu z pobudek chuligańskich, za co grozi do 8 lat więzienia. Dla 39-latka kara może być wyższa, ponieważ działał w warunkach recydywy, a ponadto odpowie również za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz po cofnięciu uprawnień do kierowania i za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Sądeccy policjanci zwrócili się do prokuratury, a ta do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Wczoraj (25 sierpnia) sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą za kratkami w oczekiwaniu na wyrok.

Postępowanie pozostaje w toku, a funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, we współpracy z nadzorującą sprawę sądecką prokuraturą, prowadzą dalsze czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Aneta Izworska
           Zespół ds. Komunikacji Społecznej
           Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica