Mały Patryk - po przeszczepie szpiku kostnego!

Mały Patryk - po przeszczepie szpiku kostnego!
7. miesięczny Patryk z Nowego Sącza cierpi na białaczką i większość życia spędza w szpitalu. Bliźniaka genetycznego dla dziecka znaleziono w Polsce. Zabieg przeszczepu szpiku był możliwy bardzo szybko. Odbył się w ubiegły piątek.

Na początku września (3 – 4 września) w Nowym Sączu odbyła się akcja rejestracji szpiku dla 7.miesięcznego Patyka oraz innych chorych na nowotwór krwi zorganizowana przez fundację DKMS. Wówczas zarejestrowano 1215 potencjalnych dawców!   
   Bliźniaka genetycznego dla chłopca  znaleziono w Polsce. Zabieg odbył się w ubiegły piątek - Sam przeszczep trwał 8 minut, a Patryk wszystko przespał. – mówi Michał Mrowca, ojciec dziecka na oficjalnym profilu https://www.facebook.com/PomocDlaPatrysia/ - Teraz chemioterapia, którą dostawał przez ostatni tydzień daje się we znaki, dlatego Patryk jest osłabiony. Lekarze jednak robią wszystko, aby jej skutki złagodzić. Poprzez facebooka rodzice przekazują informacje o leczeniu synka. - Dziękujemy z całego serca Aniołowi, który zdecydował się pomóc i dał Patrysiowi szansę na dalsze życie – dodają i dziękują wszystkim za pomoc i zaangażowanie.

(MK). fot. facebook. 
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, UM Nowy Sącz, facebook

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica