Małżeństwa na medal. 50 lat temu powiedzieli „tak”.

Małżeństwa na medal. 50 lat temu powiedzieli "tak".
Pary małżeńskie, które 50 lat temu stanęły na ślubnym kobiercu zostały zaproszone (8 października) na uroczystości jubileuszowe do sali balowej. Z okazji Złotych Godów Burmistrz Miasta wręczył jubilatom okolicznościowe medale.

W tym roku 50. lecie pożycia małżeńskiego obchodzą: Zofia i Józef Bieś, Maria i Jan Górowscy, Czesława i Józef Józefczyk, Barbara i Jerzy Lang, Janina i Stanisław Machnik, Bogumiła i Ryszard Mally, Janina i Stanisław Nalepa, Hanna i Zbigniew Schab, Eugenia i Jerzy Piec, Urszula i Antoni Pociecha, Janina i Józef Rams, Małgorzata i Andrzej Romańscy, Czesława i Michał Rzemińscy, Daniela i Fryderyk Sajdak, Eugenia i Krzysztof Kula, Katarzyna i Eugeniusz Sowa, Irena i Piotr Rystwej, Halina i Franciszek Bulanda, Cecylia i Julian Cabak. Jubilaci otrzymali "Medale za długoletnie pożycie małżeńskie", które przyznaje Prezydent RP oraz upominki, albumy i kwiaty. Usłyszeli też „Marsz Weselny” Mendelsona, najbardziej znany fragment uwertury koncertowej do „Snu nocy letniej Szekspira”, skomponowany w 1842 roku. Nie zabrakło tradycyjnego „Sto lat” przy lampce szampana, życzeń oraz pamiątkowych zdjęć. Złote Gody uświetniła Orkiestra Zdrojowa.
    Uroczystość odbyła się w obecności zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Marzeny Sobczak – Korzeniowskiej, burmistrza Dariusza Reśko, przewodniczącej RM Małgorzaty Półchłopek oraz zaproszonych gości.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze

2014-10-10 18:52:53 - Kryniczanin sarmata ip:83.29.27.242
Dziękujemy po sarmacku za piękną i wzruszającą uroczystość Jubileuszu 50 -lecia pożycia małżeńskiego zorganizowaną z wielką klasą przez władze samorządowe Krynicy Zdroju dla Jubilatów.
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica