Mariusz Kamiński: o programie PiS & pożyczce Adama Hofmana.

Mariusz Kamiński: o programie PiS & pożyczce Adama Hofmana.
Poseł PiS Mariusz Kamiński spotkał się (25 listopada) w Krynicy – Zdroju ze swoimi sympatykami. Mówił o programie ugrupowania, problemach gospodarczych i społecznych, a także pożyczce Adama Hofmana. 

Od wielu miesięcy członkowie kierownictwa PiS jeżdżą po całej Polsce. – „Spotkamy się bezpośrednio z mieszkańcami, aby przebić się przez mur czarnej propagandy, jaki otacza nasze ugrupowanie. Prezentujemy program polityczny i wizję rozwoju kraju. Nie wystarczy powiedzieć, że jest źle. Doskonale o tym wiemy. Trzeba pokazać drogi wyjścia z takiej sytuacji. – mówił Mariusz Kamiński -  "PiS od miesięcy jest liderem sondaży opinii publicznej. Jeśli będziemy nadal ciężko pracować, spotykać się z jak największą grupą Polaków, jest szansa, że zmieni się sytuacja w kraju. Być może PiS zostanie obdarzone zaufaniem przez wiele milionów naszych rodaków. Wtedy będziemy mogli rządzić i zmieniać kraj".
    Poseł zaczął od priorytetów swojej partii. Stwierdził, że jeśli nie zacznie się poważnie i konkretnie rozwiązywać problemów społecznych, nie można mówić i myśleć o wielkich reformach ustrojowych. - "Najważniejsze jest zapewnienie jak największej grupie Polaków możliwości normalnego funkcjonowania i życia. Jeśli chodzi o rynek pracy, to sytuacja jest bardzo trudna. A nawet dramatyczna, zwłaszcza w małych miejscowościach" - mówił Mariusz Kamiński - " Nasz program przewiduje m.in. stworzenie mechanizmów dla przedsiębiorców, działających na tych terenach, gdzie bezrobocie jest wyższe od średniej krajowej. Aby mogli oni rozwijać i utrzymać firmy oraz tworzyć nowe miejsca pracy. Chcemy stworzyć specjalne oferty dla nich, w tym fundusz pożyczkowy – taniego, państwowego, niekomercyjnego kredytu”. - tłumaczył poseł PiS.
     Podczas spotkania Mariusz Kamiński wyjaśniał też m.in. sprawę niezapłaconego podatku od pożyczki 100 tyś. złotych przez posła PiS Adama Hofmana. – Adam Hofman tłumaczył, że na zakup samochodu pieniądze pożyczył mu kolega, świadek na jego ślubie. Z historii konta wynika, że całą sumę spłacił. Popełnił jednak błąd formalny, którego nie powinien - jako parlamentarzysta - popełnić. Pożyczkę powinien zgłosić do Urzędu Skarbowego i zapłacić od niej podatek, wynoszacy ok 2. tyś złotych. Podjęliśmy więc decyzję, że - dopóki sprawa nie zostanie wyjaśniona - nie będzie on pełnić żadnej funkcji".  - wyjaśniał poseł Kamińki. 22 listopada br. Adam Hofman zawiesił członkostwo w PiS i klubie parlamentarnym. Przestał być też rzecznikiem partii oraz szefem okręgu konińskiego.
    Mariusz Kamiński wspomniał również o aferach, w tym ostatniej, łapówkarskiej związanej z przetargami teleinformatycznymi w centralnych urzędach państwowych. W spotkaniu uczestniczyli również Senator PiS Stanisław Kogut, a także posłowie Barbara Bartuś i Wiesław Janczyk.

Małgorzata Kareńska fot. aut


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica