Masz bilet na „Nikifora”? Zachowaj go! Dostaniesz zniżkę.

Masz bilet na "Nikifora"? Zachowaj go! Dostaniesz zniżkę.
W Starostwie Powiatowym podpisano porozumienie, dzięki któremu turyści skorzystają ze zniżek w hotelach, pensjonatach i restauracjach na Sądecczyźnie.  Do ulg będą uprawnieni pasażerowie legitymujący się biletem pociągu "Nikifor". 

Dokument podpisali: Ryszard Rębilas, dyrektor Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Krakowie, Kazimiera Biel - Zając, zastępca dyrektora PR ds. handlowych, Bogdan Kałucki, prezes Stowarzyszenia Krynicka Organizacja Turystyczna, Aleksander Giertler, prezes Nowosądeckiej Izby Turystycznej oraz Lucyna Sieja, wiceprezes NIT.
   Wcześniej Powiat Nowosądecki nawiązał współpracę z dyrekcją Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Krakowie. Kolejarze zaproponowali sądeckiej branży turystycznej wzajemne świadczenie usług promocyjnych. Firmy turystyczne w składach należących do Przewozów Regionalnych rozreklamują swoje usługi. W zamian pasażerowie legitymujący się biletem pociągu „Nikifor” będą uprawnieni do zniżki w obiektach, które podpisały porozumienie.
     Na propozycję pozytywnie odpowiedziało około dwudziestu podmiotów turystycznych Sądecczyzny. Pod Górą Parkową są to: OW „Jagiellonka”, Centrum Zdrowia, Urody i Rekreacji „Geovita”, Ośrodek Wczasowy MD II, Willa „Lubicz” – Apartamenty Rodzinne, Hotel „Wysoka”, „Osada nad Słowinką”, Sanatorium „Energetyk”, „Karczma Regionalna”, Jaskinia Solna w MSW „Continental”. - „Aby skorzystać z rabatu należy przedstawić w recepcji lub kasie ważny bilet pasażerski ze stemplem z pociągu interREGIO „Nikifor” wraz z kuponem zniżkowym z ulotki" – mówi Bogdan Kałucki, prezes SKOT.
    Od 1 czerwca 2012 r. zostanie przedłużona trasa przejazdu pociągu „Nikifor”, który będzie kursował z Warszawy do Krynicy - Zdroju. - „Cieszę się, że doszło do podpisania porozumienia” – mówi Mieczysław Kiełbasa, wicestarosta nowosądecki. – „Od długiego czasu staraliśmy się o przywrócenie połączenia Warszawa – Nowy Sącz. Teraz pociąg będzie dojeżdżał dalej, do Krynicy. To bardzo ważne dla tych, którzy chcą wypocząć lub leczyć się na Sądecczyźnie”. Z Warszawy „Nikifor” wyjedzie codzienne o godz. 6.38 i dojedzie do Krynicy o godz. 14.45. Natomiast z Krynicy odjedzie o godz. 12.25 i w stolicy będzie o godz. 21.30. - „Beskid Sądecki jest bardzo atrakcyjny. Razem z samorządem powiatowym chcemy zadbać o to, aby turyści mogli tu dotrzeć ekologicznym transportem szynowym” – mówi Ryszard Rembilas, dyrektor Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Krakowie. – „Przejazd zostanie skrócony i podróż będzie trwała osiem godzin, co jest konkurencyjne w porównaniu z podróżą samochodem czy autobusem. Najwięcej gości przybywa na Sądecczyznę z województwa Mazowieckiego, ale pociąg będzie się oczywiście zatrzymywał na różnych stacjach”.

Małgorzata Karenska
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatu Nowosadeckiego

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica